UVOTec tilt ergonomie bij Lacoste naar een hoger niveau dankzij telescoopbanden met platform
- 02-12-2025
Containers lossen zonder fysieke overbelasting? Ergonomische telescoopbanden met platform verlichten het dagelijkse werk van je operatoren, terwijl alles sneller en efficiënter verloopt. Lacoste ervaart vandaag al het verschil, en jouw logistiek kan daar morgen van profiteren.
In veel distributiecentra gaat het lossen van containers nog steeds gepaard met zwaar en repetitief werk. Je medewerkers moeten zich diep in de container begeven of dozen boven schouderhoogte tillen. Het gevolg? Vermoeidheid, rugklachten en een hoger risico op uitval.
Met de juiste hulpmiddelen kan dat anders. UVOTec verdeelt en installeert ergonomische telescoopbanden met platform, die het werk letterlijk naar een hoger niveau tillen. Dankzij het hydraulische systeem kan de operator de band op de juiste hoogte brengen en zelf plaatsnemen op een stevig platform. Dat betekent: minder tillen, minder bukken, en een vlottere doorstroom van goederen.
Behoefte aan sneller, veiliger en comfortabeler lossen
Het Franse modebedrijf Lacoste runt vanuit Troyes een groot distributiecentrum voor Europa en zelfs EMEA. Dagelijks komen er containers toe met kleding en accessoires uit productievestigingen in Frankrijk, Midden-Amerika, Noord-Afrika en Azië. Voor het laden en lossen daarvan gebruikte Lacoste al telescopische transportbanden.
Toch liepen ze tegen twee pijnpunten aan:
- de bestaande transportbanden reikten niet het verste punt van de containers;
- er was geen platform voorzien waarop medewerkers konden plaatsnemen en ook de hoog gestapelde dozen snel en efficiënt behandelen.
Dat leidde tot extra manuele verplaatsingen, lagere ergonomie en een verhoogd risico op fouten.
De oplossing: ergonomische telescoopbanden met platform
UVOTec bood de perfecte combinatie: een telescoopband met voldoende reikwijdte én een geïntegreerd hydraulisch platform. Zo kan de operator comfortabel mee de container in bewegen en de hoogte waarop hij werkt afstemmen op de te lossen dozen.
Voor Lacoste betekende dit een dubbele winst:
- Sneller lossen
De band reikt tot achteraan in de container, zodat operatoren dozen niet langer manueel moeten doorschuiven. - Gezonder werken
Medewerkers hoeven niet meer boven schouderhoogte te tillen en staan op een veilig en stabiel hydraulisch in hoogte verstelbaar operator platform.
Het resultaat is een hogere productiviteit én meer tevredenheid bij de teams.
Lessen uit de praktijk
Waarom koos Lacoste niet meteen voor deze oplossing? Om kosten te drukken koos een andere leverancier enkele jaren terug voor standaard telescoopbanden zonder platform. Dat leek eerst aantrekkelijk, maar na verloop van tijd merkte men de beperkingen.
“Dat horen we wel vaker,” legt Laurent Uvo, zaakvoerder van UVOTec, uit. “Keuzes uit budgettaire overwegingen blijken op termijn minder toekomstbestendig. Met onze ergonomische telescoopbanden met platform investeren bedrijven in duurzame efficiëntie en welzijn op de werkvloer. Wie stellen ook andere oplossingen voor die beantwoorden aan de meeste vragen van klanten.”
Een investering in telescoopbanden met platform rendeert
De businesscase is duidelijk:
- Minder fysieke belasting verlaagt het ziekteverzuim.
- Sneller lossen verhoogt de doorvoercapaciteit.
- Betere ergonomie zorgt voor gemotiveerde en loyale medewerkers.
Lacoste overweegt om in de nabije toekomst bijkomende ergonomische telescoopbanden met platform van UVOTec te integreren. Dat toont aan dat de investering zichzelf terugbetaalt, zowel in operationele efficiëntie als in tevreden personeel.
Nuttige ervaring voor kmo’s
Hoewel Lacoste een internationale speler is, zijn de uitdagingen herkenbaar voor elke kmo in de logistiek. Ook jij staat onder druk om meer goederen in minder tijd te verwerken, zonder dat je medewerkers daar de prijs voor betalen.
UVOTec begrijpt die realiteit. Het team denkt mee vanaf de analyse van je situatie tot en met de plaatsing van het toestel. Elke installatie wordt afgestemd op jouw magazijn en jouw mensen. Zo krijg je niet alleen een machine, maar een oplossing die je processen echt vooruithelpt.
Voor kleinere ondernemingen is dat vaak nog crucialer: een slimme investering in ergonomie kan het verschil maken tussen een team dat overeind blijft of medewerkers die afhaken door fysieke klachten. Naast telescoopbanden met platform biedt UVOTec ook andere oplossingen op maat van de situatie, behoeften en budget van de klant.
Samenwerken met de specialist in telescoopbanden met platform
Ergonomie gaat verder dan welzijn. Het is een strategische keuze om je bedrijf klaar te stomen voor de toekomst. Bedrijven die vandaag investeren in ergonomische telescoopbanden met platform plukken daar morgen de vruchten van: minder uitval, meer motivatie en een reputatie als werkgever die zorg draagt voor zijn mensen.
UVOTec positioneert zich daarbij niet enkel als leverancier, maar als partner die met je meedenkt en meegroeit. Dat maakt het verschil tussen een aankoop en een duurzame samenwerking.
Met ergonomische telescoopbanden met platform helpt UVOTec je om containers sneller, veiliger en comfortabeler te lossen. Lacoste koos al voor deze upgrade en plukt er dagelijks de vruchten van. Benieuwd wat dit voor jouw magazijn kan betekenen? Aarzel niet contact met ons op te nemen.
Contactinformatie
Stel een vraag
aan een specialist
Heeft u vragen? Wij helpen u graag verder.
Ook interessant
Logistiekbpost bereikt mijlpaal van 2.500 bboxen en ziet gebruik meer dan...
Het bbox-netwerk van bpost blijft zich in hoog tempo uitbreiden. Het post- en pakjesbedrijf heeft inmiddels zijn 2.500ste pakketautomaat in België geplaatst. Tegelijkertijd is h...
AI in logistiek: zo bouw je slim voort op je bestaande systemen
AI in logistiek vraagt geen nieuwe infrastructuur. Je bouwt sneller vooruitgang door AI te integreren bovenop je bestaande systemen. Zo realiseer je efficiëntiewinst zonder disr...
LogistiekBedrijven onder druk: realtime asbelasting wordt cruciaal nu...
De digitale handhaving van overlading komt in een stroomversnelling. Met de snelle uitrol van Weigh-in-Motion-installaties (WIM) in Vlaanderen, Wallonië en Nederland worden voer...
