Leaderboard gif.gif

Antwerps Webit wint als eerste Belgische agency Dev Agency of the Year

​Het Antwerpse Webit heeft bij de European Agency Awards 2026 de titel Dev Agency of the Year gewonnen. Daarmee is het de eerste Belgische agency die deze categorie wint. Voor het vijfkoppige team is de erkenning vooral een bevestiging dat ook een bewust klein bureau op Europees niveau kan opvallen met technische expertise en een duidelijke manier van werken.

De jury wees in haar motivatie specifiek op de combinatie van diepgaande expertise, gedeelde technische verantwoordelijkheid en langdurige teamstabiliteit. Dat sluit aan bij de manier waarop Webit zich de voorbije jaren heeft georganiseerd: geen grote afdelingen die werk aan elkaar doorgeven, maar een compact team waarin elk lid kan programmeren.

“This was a compelling demonstration that agency excellence is not defined by size. The commitment to deep expertise, shared technical ownership and long-term team stability created a distinctive and highly credible proposition.” - Jury European Agency Awards 2026


Klein team, complexe digitale vraagstukken

Webit werd meer dan tien jaar geleden opgericht in Antwerpen en koos er bewust voor om als boutique agency te blijven werken. Die schaal vertaalt zich niet in eenvoudige projecten. Het bureau bouwt websites, platformen en toepassingen waarin technische ontwikkeling vaak samenkomt met strategie, design en automatisatie.

In de winnende awardinzending werden drie projecten naar voren geschoven. Voor Sue Advocaten ontwikkelde Webit een anonieme verjaringstool rond seksueel misbruik. De Belgische wetgeving daarover wijzigde doorheen de jaren meermaals. Het team vertaalde die juridische complexiteit naar een digitale toepassing waarmee gebruikers kunnen nagaan of feiten mogelijk nog niet verjaard zijn, zonder registratie of opslag van persoonsgegevens.

Voor Eleonoor VZW, een Vlaamse organisatie die gezinnen ondersteunt na het verlies van een kind, bouwde Webit digitale infrastructuur om een groeiend vrijwilligersnetwerk beter te organiseren. Daarnaast groeide Reset, een platform rond post-partum fitness, van een eerste concept uit tot een digitaal ecosysteem met meer dan 5.000 actieve abonnees.

Continuïteit als technisch voordeel

Voor kmo’s en andere organisaties is vooral de continuïteit achter dergelijke projecten relevant. Webit werkt bewust met een vast en stabiel team, zodat kennis over systemen en eerder gemaakte keuzes niet telkens verloren gaat wanneer een platform verder evolueert. De langst actieve medewerker is inmiddels tien jaar aan boord en ook verschillende klanten werken al jarenlang met hetzelfde team.

Volgens Ruben Wouters, Managing Director van Webit, is net die aanpak een belangrijk deel van de overwinning.

“Deze award voelt als een erkenning voor iets waar we al jaren heel bewust voor kiezen: we willen niet het grootste agency zijn, maar wel bijzonder goed worden in wat we doen. Met een klein team kan je een enorme impact maken wanneer iedereen technisch mee kan denken, verantwoordelijkheid opneemt en klanten jarenlang blijft begeleiden. Dat een Europese jury precies die combinatie van expertise, gedeeld technisch ownership en teamstabiliteit eruit haalt, maakt deze overwinning voor ons extra waardevol.”

Opvallende Belgische aanwezigheid voor nichespelers

De overwinning van Webit was niet de enige Belgische primeur tijdens deze editie. Ook Bart Gagelmans, oprichter van Lex Digital, was genomineerd voor Operations Professional of the Year. Volgens de European Agency Awards was hij daarmee de eerste Belg die ooit individueel voor de awards werd genomineerd.

De twee Antwerpse vermeldingen tonen hoe Belgische nichebureaus zich steeds nadrukkelijker tussen Europese agencies positioneren: niet noodzakelijk door schaal, maar door gespecialiseerde expertise, een duidelijke focus en het slim inzetten van technologie.

Meer dan een technische bekroning voor Webit

“Een succesvolle website of applicatie is voor ons niet degene die op de dag van de lancering het meeste indruk maakt”, zegt Wouters. “Ze moet ook jaren later nog goed werken, verder kunnen groeien en technisch beheersbaar blijven. Voor ons zit sterke development vooral in oplossingen die degelijk gebouwd zijn en op lange termijn blijven doen waarvoor ze bedoeld zijn.”

Voor Webit bevestigt de titel vooral dat een klein, stabiel team met brede technische kennis kan concurreren op Europees niveau. Voor Belgische kmo’s is dat tegelijk een herkenbaar model: gespecialiseerde expertise, korte lijnen en technologie die niet als doel op zich wordt ingezet, maar om concrete processen en organisaties beter te laten werken.

300x250 banner gif.gif

Stel een vraag
aan een specialist

Heeft u vragen? Wij helpen u graag verder.

Ook interessant

Interessante bedrijven

Bekijk de socials