Leaderboard gif.gif

Antwerpse ondernemers ontmoeten elkaar opnieuw op ABE 2026

Ondernemen draait niet alleen om cijfers en strategie, maar ook om sterke relaties. Dat staat opnieuw centraal op de achtste editie van het Antwerps Business Event, dat op 12 maart plaatsvindt in Kinepolis Antwerpen. Met 67 standhouders en meer dan 600 ingeschreven bezoekers groeit het netwerkevent verder uit tot een vaste afspraak voor ondernemers uit de regio.

Voor veel lokale bedrijven staat het event ondertussen met stip in de agenda. De standplaatsen zijn volledig volzet en brengen een brede mix van ondernemingen samen, van dienstverleners en technologiebedrijven tot lokale familiebedrijven. Koen Kennis, schepen voor Middenstand in Antwerpen, opent opnieuw het evenement.

Volgens organisator Tom Hofman weerspiegelt het succes vooral de dynamiek van de Antwerpse ondernemerswereld.

“Wat mij elk jaar opnieuw opvalt, is hoe groot de ondernemersdrive in Antwerpen blijft. Ondanks economische onzekerheid blijven bedrijven investeren, nieuwe samenwerkingen zoeken en hun netwerk uitbreiden. Dat optimisme voel je op ABE heel sterk.”

Groeiende interesse bij Antwerpse ondernemers

Dat het concept aanslaat, blijkt uit de cijfers. Het event telt nu al evenveel inschrijvingen als het totale aantal bezoekers van de vorige editie.

Volgens Hofman is die groei geen doel op zich, maar wel een positief signaal. “We willen vooral een kwalitatieve ontmoetingsplek blijven waar ondernemers elkaar echt leren kennen. Dat we tegelijk meer bezoekers aantrekken, toont dat de behoefte aan persoonlijk contact alleen maar groter wordt.”

Met 25 nieuwe standhouders krijgen bezoekers dit jaar ook een vernieuwd aanbod. Tegelijk keren veel bedrijven terug naar het event, wat volgens de organisatie zorgt voor een sterke mix van vertrouwde partners en nieuwe gezichten.


Nieuwe partners en opvallende blikvangers

Onder de partners bevinden zich dit jaar ook enkele nieuwkomers, waaronder Vermant Automotive Group. Het Antwerpse familiebedrijf brengt enkele voertuigen mee naar de beursvloer.

“Vermant is een prachtig voorbeeld van een Antwerps familiebedrijf dat al generaties lang succesvol onderneemt,” zegt Hofman. “Dat soort ondernemersverhalen past perfect bij de sfeer van ABE.”

Innovatie krijgt eveneens een plek op de beursvloer. Zo zullen hospitality-robots van WMAS Consulting rondrijden tijdens het event. Daarnaast voorziet nieuwe partner Aqua Claro bezoekers van gratis plat en bruiswater, terwijl Rombouts zorgt voor koffie.

Inspiratie en kennisdeling

Naast netwerken biedt het event ook inhoudelijke inspiratie met negen lezingen van ondernemers en experten.

Zo spreekt Jo De Rycke van UNIZO over generatiewissels binnen familiebedrijven. Alexander Claassens van Acerta belicht de impact van artificiële intelligentie op HR.

Daarnaast bespreekt Dirk Van Eetveld van KBC de impact van de zogenoemde Arizonaregering op ondernemingen. Ondernemer en Antwerps gemeenteraadslid Vincent Hellemans brengt een inspirerend verhaal over vallen, opstaan en blijven ondernemen.

Ook Johan Sterck, CEO van Vermant Automotive Group, geeft een overzicht van de uitdagingen en kansen waar de autosector vandaag voor staat.

Volgens organisator Hofman draait het event uiteindelijk om ondernemers vooruithelpen. “Als ondernemers hier buiten stappen met één nieuw idee, één interessante connectie of één concrete samenwerking, dan is het event voor ons geslaagd.”

Opvallend is dat de editie dit jaar samenvalt met een nationale stakingsdag. Toch verwacht de organisatie dat ondernemers zich daardoor niet laten tegenhouden.

“Hopelijk ondervinden we weinig hinder, want ondernemers blijven bouwen en ondernemen. Zij zijn en blijven de drijvende kracht achter onze economie.”

Praktisch

Antwerps Business Event 2026
📍 Kinepolis Antwerpen
🕙 10.00 – 16.00 uur
📅 Donderdag 12 maart 2026

300x250 banner gif.gif

Stel een vraag
aan een specialist

Heeft u vragen? Wij helpen u graag verder.

Ook interessant

Interessante bedrijven

Bekijk de socials