Herman Boel, auteur van weetjesboeken
- 28-11-2025
- Marketing & Sales
Herman Boel is zaakvoerder van boetiekvertaalbureau Alta Verba, maar daarnaast is hij ook auteur van diverse boeken bij uitgeverij Lannoo. Van al zijn publicaties samen zijn ondertussen vlot meer dan 100.000 exemplaren verkocht. Geen slechte cijfers voor een niet-BV.
“Waar haal je toch al die informatie?” is steevast dé eerste vraag die hij krijgt over zijn weetjesboeken. Het korte antwoord is: ‘overal’. Het lange antwoord is iets genuanceerder.
Nieuwe weetjes ontdekt Herman aan de eettafel, in allerhande media, in gesprekken met mensen (ja, ook op netwerkevents) en uiteraard op het internet. Belangrijk daarbij is dat hij alle informatie controleert, al hangt veel af van de bron. Is het weetje afkomstig van een wetenschappelijke website zoals die van de Europese of Amerikaanse ruimtevaartorganisatie, dan zit je doorgaans goed. De minst betrouwbare bronnen zijn dan weer lifestylemagazines en losse praatjes in de media. Daartussen zitten bronnen met diverse gradaties van betrouwbaarheid.
Alles controleren blijft de boodschap.

Beginnen aan een boek
Herman heeft al diverse mensen geholpen bij het beginnen te schrijven aan een boek. Zijn regel is heel eenvoudig: net als bij het starten van een onderneming begin je gewoon en los je problemen op wanneer ze zich voordoen.
Het heeft geen zin om je eerst bezig te houden met of je al dan niet via een uitgeverij uitgeeft, de prijs van je boek, het ISBN-nummer, de afbeeldingen en lay-out, … Dat komt allemaal later en houdt je alleen maar weg van het schrijven.
Een boek schrijven doe je niet voor een ander, al denk je dat misschien wel. Je doet het in de eerste plaats voor jezelf. Je moet er plezier aan beleven.
Veelgehoorde excuses
Herman heeft al tal van excuses gehoord van mensen die wel een boek wilden schrijven maar er niet toe kwamen. “Ik heb geen tijd” is ongetwijfeld het meest gehoorde excuus. Maar wie tijd heeft voor Netflix, heeft tijd om te schrijven.
“Ik ben geen schrijver” is een ander veelgehoord excuus. Je hoeft geen schrijver te zijn om een boek te schrijven. Je vertelt je verhaal en je kunt altijd een copywriter of ghostwriter zoals Herman vragen om je tekst om te vormen tot een coherent, duidelijk en taalkundig correct geheel.
Voel je je er niet klaar voor? Was je ooit klaar om kinderen te hebben? Om ergens te gaan werken? Wanneer dan wel? Begin dus gewoon.
Ten slotte is er nog het excuus van de valse bescheidenheid: “Wie zit er op mij te wachten?”. Wel, keer het om: hoe durf je de wereld jouw verhaal te ontzeggen? Al was er maar één persoon die je geholpen hebt, dan was het de moeite waard.

Waarom je echt schrijft
Een boek schrijven doe je niet om veel geld te verdienen. Het aantal Vlaamse schrijvers dat van hun boeken kan leven, kun je makkelijk op één hand tellen. Zelfs een veelschrijver als Herman Brusselmans moet mediaoptredens doen om rond te kunnen komen.
Voor Herman Boel is het schrijven van boeken dan ook niet meer dan een kleine bijverdienste, maar wel een die bewijst dat hij de juiste persoon is voor zijn copywriting- en vertaalaanbod.
Niets is trouwens zo onvoorspelbaar als het succes van een boek. Je succes wordt dan ook niet gemeten in verkochte exemplaren, maar in het aantal getransformeerde levens.
De boeken van Herman mogen dan wel mooie verkoopcijfers tonen, het mooiste was de reactie van een Nederlandse jongen van vijftien: “Ik heb zware dyslexie, maar jouw boek is het eerste dat ik volledig heb uitgelezen.”
Meer heb je als auteur niet nodig.
Meer info over Herman en zijn boeken: www.hermanboel.be & www.altaverba.be

Stel een vraag
aan een specialist
Heeft u vragen? Wij helpen u graag verder.
Ook interessant
Marketing & SalesDe eenvoud van Plinko game waar je graag naar teruggaat
Soms wil je geen handleiding, geen lange opbouw, geen verhaal dat eerst tien bochten neemt. Je wil een moment dat meteen klopt. Eén tik, één val, en je kijkt alsof je een vrije ...
Sales consultancy als optie om van een lead een klant te maken
Growth Hub legt uit hoe je leads omzet in klanten. Slaag je er zelf niet in, dan kunnen ze bijspringen met sales consultancy afgestemd op jouw wens en nood.
Marketing & SalesArnold Schwarzenegger hoofdgast op exclusieve SuperNova-avond in...
SuperNova haalt in 2026 opnieuw een wereldnaam naar Antwerpen. Op zondag 29 maart verwelkomt het Belgische inspiratiefestival Arnold Schwarzenegger voor een exclusieve avond ond...

