Thibault Weewauters (THINCQ): “Wil je een impactvolle bedrijfsfilm maken? Denk dan eerst goed na, of liever: voor”
- 30-09-2026
Hoe zorg je ervoor dat een bedrijfsfilm maken méér oplevert dan alleen mooie beelden? Wat moet je vandaag met video doen om je klant in beweging te zetten? En waarom richtte de man achter Think Video THINCQ op? Dat laatste is het gevolg van een verschuiving van video produceren naar eerst nadenken over wat communicatie voor een kmo moet bereiken. Met 24 jaar ervaring, een groeiende fascinatie voor AI en een uitgesproken voorkeur voor persoonlijke begeleiding helpt Thibault Weewauters ondernemers om betere videocontent te maken en er meer resultaat uit te halen.
Wie Thibault al langer volgt, kent hem vooral als de man achter Think Video, een videomaker en productiepartner die bedrijven helpt om hun verhalen in beeld te brengen. Maar de wereld waarin hij ooit begon, is intussen fundamenteel veranderd. “Video maken is technisch toegankelijker dan ooit”, legt hij uit. “Met een smartphone kan iedereen vandaag filmen, monteren en publiceren. Maar de vraag is vooral wat je met die video’s bereikt.”
Een bedrijfsvideo maken om iets te bereiken
Dat inzicht vormt de basis van de evolutie van Think Video naar THINCQ. Waar de klassieke vraag vroeger kon zijn hoe je een goede video maakt, stelt Thibault vandaag liever een andere vraag: “Waarom zou je die bedrijfsvideo maken?”
Dat uitgangspunt verandert de hele aanpak. Een bedrijfsvideo maken omdat je website nu eenmaal een video nodig heeft, is volgens hem niet voldoende. Hetzelfde geldt voor een filmpje dat ergens op sociale media wordt geplaatst en vervolgens nauwelijks wordt bekeken. Als een video geen bijdrage levert aan de commerciële doelstelling van een onderneming, heeft het geen zin om er tijd, geld en energie aan te verspillen.
Maak een aantal keuzes voordat je aan het filmen slaat.
Thibault benadrukt het belang van keuzes: “Welke communicatie heeft het bedrijf nodig? Wil je een testimonial of een ander soort bedrijfsfilm maken? Waar zitten de kansen? Welke boodschap moet bij welke doelgroep terechtkomen? En hoe kan video vervolgens helpen om mensen te laten kennismaken met de onderneming, erover te laten nadenken en uiteindelijk contact te laten opnemen of klant te worden?”
Een professionele video laten maken als investering
De aanleiding voor de evolutie naar THINCQ is niet alleen technologisch. “Er zit ook iets persoonlijks achter”, vertelt Thibault. “Ik kijk terug op 24 jaar ervaring. In die periode werkte ik met uiteenlopende vormen van video en media, van journalistiek en documentaires tot andere, meer gespecialiseerde producties. Ik heb verschillende technologieën zien komen en gaan, veel uitgeprobeerd en veel geleerd. Maar ervaring brengt ook een ongemakkelijke vraag met zich mee: wil ik de komende twintig jaar nog op precies dezelfde manier verder?”
Voor Thibault is het antwoord ‘nee’. De markt verandert, klanten komen niet vanzelf en het klassieke productieproces sluit steeds minder goed aan bij wat hij zelf belangrijk vindt. Hij merkt bovendien dat veel kmo’s video nog altijd als een kost beschouwen. Een professionele video laten maken wordt dan een uitgave die moeilijk te verantwoorden is wanneer niet duidelijk is wat ze oplevert.
Een bedrijfsvideo moet een investering zijn die de onderneming iets oplevert.
Met THINCQ wil hij die perceptie bijstellen. Een video is volgens Thibault geen kostenpost, maar een investering. “Net zoals een ondernemer investeert in een wagen omdat die hem ergens brengt,” illustreert hij, “moet communicatie een bedrijf ergens brengen. Dat kan betekenen dat potentiële klanten het bedrijf ontdekken, dat ze vertrouwen opbouwen, dat ze een product beter begrijpen of dat ze uiteindelijk een aankoopbeslissing nemen.”
Video storytelling: het verhaal achter je kmo
Thibault richt zich met THINCQ nadrukkelijk op kmo’s. “Een kmo is vaak ontstaan vanuit iets heel concreets: een probleem dat iemand wilde oplossen, een passie, een idee of een persoonlijke noodzaak”, zegt hij. “Achter de onderneming schuilt een menselijk verhaal dat in traditionele bedrijfscommunicatie verloren gaat. Bedrijven maken duidelijk wat ze vandaag doen, maar vergeten soms te vertellen waarom en waarmee ze ooit zijn begonnen.”
Het verhaal van een ondernemer kan veel interessanter zijn dan een opsomming van producten en diensten. Wie was er ooit met een probleem geconfronteerd? Welke beslissing veranderde het bedrijf? Waarvoor staat de ondernemer vandaag? Welke overtuiging zit achter het product? Dat soort verhalen maakt een bedrijf herkenbaar en is de geknipte inhoud voor video storytelling.
Het verhaal van je onderneming is de geknipte inhoud voor je bedrijfsvideo’s.
Hoe werkt THINCQ?
De Q in THINCQ staat voor de vragen die zelden worden gesteld voordat de camera aangaat: voor wie is dit, waarom nu en wat moet het teweegbrengen? Volgens Thibault moet je niet wachten tot iets fout loopt om het probleem op te lossen. Je moet vooraf bepalen waar je naartoe wilt.
De aanpak van THINCQ begint telkens bij een nulmeting. Met VideoArchitect tekent Thibault samen met jou de strategie uit. Waar staat je bedrijf vandaag? Welke verhalen moeten worden verteld? Welke content past daarbij? En welke rol moet video spelen?
Daarna volgt de keuze voor de uitvoering van de strategie. Via iFilm leer je de camera van je smartphone gebruiken om zelf video’s te maken. Wil je maandelijks zichtbaar blijven op sociale media? Dan zorgt Thibault samen met jou via JustVideo voor een constante stroom aan authentieke videocontent. Voor projecten die een meer hoogwaardige en professionele aanpak vereisen, is er Think Video.
Niet elke onderneming heeft hetzelfde nodig. Soms is een strategisch traject voldoende. In andere gevallen wil een organisatie zelf een bedrijfsfilm maken. Voor een premiumproductie is dan weer een professionele aanpak de juiste keuze. Of misschien is een continue stroom van eenvoudige content veel interessanter.

THINCQ: artificiële intelligentie en Thibault
Artificiële intelligentie vormt een belangrijk onderdeel van de nieuwe aanpak van THINCQ. “Ik ontdekte hoe krachtig spraakgestuurd werken met AI kan zijn”, vertelt Thibault. “Tijdens een wandeling onderzocht ik ideeën, legde verbanden en maakte analyses door met mijn iPhone te praten.” En onderweg besefte hij: “Als ik dat voor mezelf kan doen, dan kan ik dat ook voor andere bedrijven.”
Daaruit ontstond het idee om AI in te zetten als analysetool. Waar ligt de kracht van een onderneming? Waar zitten de zwakke punten? Hoe is het bedrijf vandaag gepositioneerd? Welke kansen blijven onbenut? AI kan grote hoeveelheden informatie structureren, patronen blootleggen en helpen om sneller tot inzichten te komen. Het versnelt het denkwerk.
Maar AI neemt het werk van Thibault niet over. De technologie verzamelt, structureert en analyseert; Thibault luistert, interpreteert, stelt vragen en legt verbanden met de realiteit van de ondernemer. Bij THINCQ kom je niet in een agency-waterval terecht, waarbij je project wordt overgedragen van accountmanager op strateeg en vervolgens wordt doorgegeven aan een creatieve ploeg en een productieteam. Thibault neemt het traject op van a tot z, kent de context van zijn klant en houdt rechtstreeks contact met de ondernemer.
Zo wordt ook duidelijk welke rol Thibault zelf speelt binnen het merk THINCQ. “Ik ben niet alleen de persoon achter THINCQ, maar een essentieel onderdeel van de propositie. Mijn kennis en ervaring uit de eerste helft van mijn carrière wil ik nu delen via begeleiding, sessies en lezingen. Ik wil ondernemers zelf leren kijken naar hun communicatie, hun technologie en hun markt, zodat ze niet alleen weten wat werkt, maar ook waarom.”
Eerst het verhaal, dan de camera
Think Video blijft het productiehuis binnen het nieuwe model, THINCQ. Geen breuk met het verleden, wel een andere manier om 24 jaar ervaring in te zetten. Thibault wil niet noodzakelijk méér video’s maken, maar selectiever worden en vooral vroeger aan tafel zitten. Niet alleen uitvoeren wat de klant wil, maar mee nadenken over het traject en de strategie.
Zijn jarenlange productie-ervaring is een strategische databank. Thibault heeft intussen een scherp oog voor wat werkt en wat overbodig is. Benieuwd wat die ervaring voor jouw communicatie kan betekenen? Plan een vrijblijvend strategiegesprek van 45 minuten en ontdek waar je kansen liggen.
Contactinformatie
-
Think Video
-
Joe Englishstraat 63
2140 Borgerhout -
+32 473 81 22 15
Stel een vraag
aan een specialist
Heeft u vragen? Wij helpen u graag verder.
Ook interessant
Marketing & SalesBiAF brengt meer dan 100 kunstenaars samen in Antwerpse Waagnatie
Meer dan 100 kunstenaars krijgen dit weekend een podium in de Antwerpse Waagnatie. Tijdens de tweede editie van BiAF, op 10 en 11 oktober, ontdekken bezoekers een mix van opkome...
Marketing & SalesVier Koenigseggs, Prinses Claire en miljoenenveilingen bepalen...
De 17e editie van de ZOUTE GRAND PRIX CAR WEEK is woensdag officieel van start gegaan, maar de grootste publiekstrekkers moeten nog komen. Tot en met zondag staan in Knokke-Heis...
Marketing & SalesWinter Fever: een eindejaarsevent voor bedrijven zonder...
Winter Fever brengt collega’s, klanten of relaties samen in een warme wintersetting in Mechelen of op het terras van The Belair in Antwerpen. Je kiest uit drie all-informules, t...
Interessante bedrijven
Klif
