Imacar brengt vrouwelijke fleet managers samen rond mobiliteit en praktijkervaring

​De rol van fleet manager wordt steeds uitdagender. Elektrificatie, mobiliteitsbudgetten, laadinfrastructuur, fiscale wijzigingen en een toenemende administratieve last zorgen ervoor dat bedrijven voortdurend moeten schakelen. Om professionals daarin te ondersteunen, lanceert mobiliteitspartner Imacar uit Sint-Niklaas een nieuw regionaal netwerk voor vrouwelijke fleet managers. Het initiatief moet een platform bieden waar ervaringen, uitdagingen en oplossingen openlijk kunnen worden gedeeld.

Fleetbeheer wordt steeds complexer

Waar fleetmanagement vroeger vooral draaide om het beheer van bedrijfswagens, omvat de functie vandaag een veel breder takenpakket. Bedrijven worden geconfronteerd met snel veranderende regelgeving, nieuwe mobiliteitsvormen en een groeiende nood aan kostencontrole.

Volgens Imacar zorgt die evolutie ervoor dat kennisuitwisseling tussen bedrijven belangrijker wordt dan ooit.

"De uitdagingen voor fleet managers worden elk jaar groter. Van elektrificatie tot mobiliteitsbudgetten en fiscale veranderingen: organisaties moeten voortdurend nieuwe beslissingen nemen. Dan is het waardevol om ervaringen uit te wisselen met mensen die met dezelfde vraagstukken geconfronteerd worden", zegt Maaike Van den Bergh, Fleet Business Developer bij Imacar.

Meer vrouwen in sleutelrollen binnen mobiliteit

Het nieuwe netwerk richt zich specifiek op vrouwelijke fleet managers. Volgens Imacar neemt het aantal vrouwen in mobiliteits- en fleetfuncties de voorbije jaren gestaag toe.

Die ontwikkeling vormde mee de aanleiding voor het initiatief.

Van den Bergh merkt dat vrouwelijke professionals binnen de sector vaak op zoek zijn naar een omgeving waar ze ervaringen kunnen uitwisselen met collega's die dezelfde verantwoordelijkheden dragen.

Het doel is niet alleen om kennis te delen, maar ook om een netwerk uit te bouwen waarin vertrouwen en herkenbare praktijkervaringen centraal staan.


Kleinschalige bijeenkomsten met focus op praktijk

Onder de naam "Automoteven" organiseert Imacar elk kwartaal een bijeenkomst voor vrouwelijke fleetverantwoordelijken uit de regio.

De sessies combineren verschillende elementen. Naast een inhoudelijke toelichting rond een actueel mobiliteitsthema is er ruimte voor peer-to-peer overleg, praktijkervaringen en informele gesprekken. Ook onderwerpen zoals leiderschap, communicatie en persoonlijke ontwikkeling komen aan bod.

Volgens Imacar is bewust gekozen voor een beperkt aantal deelnemers per sessie om open gesprekken mogelijk te maken. Per bijeenkomst worden maximaal vijftien tot twintig deelnemers toegelaten.

Mobiliteitsbudget wordt volgend aandachtspunt

De volgende bijeenkomst staat gepland op 9 juli en focust op het mobiliteitsbudget.

Dat onderwerp wint aan belang nu steeds meer bedrijven zich voorbereiden op de verdere uitrol van alternatieve mobiliteitsvormen. Voor ondernemingen met meer dan vijftig werknemers brengt de komende regelgeving bijkomende aandachtspunten met zich mee, waardoor veel organisaties momenteel hun mobiliteitsbeleid herbekijken.

Volgens Imacar leeft het thema sterk bij fleetverantwoordelijken die op zoek zijn naar praktische handvatten om hun beleid aan te passen aan de nieuwe realiteit.

Netwerk groeit sneller dan verwacht

Het initiatief blijkt alvast aan te slaan. Het netwerk startte met elf geïnteresseerde deelnemers en telt ondertussen 27 leden. Voor de bijeenkomst van juli hadden zich op het moment van de bekendmaking al dertien deelnemers ingeschreven.

Volgens Imacar toont die groei aan dat er binnen de sector nood bestaat aan kleinschalige overlegmomenten waarin concrete praktijkvragen centraal staan.

Imacar zet verder in op mobiliteitsoplossingen voor bedrijven

Imacar heeft zijn hoofdzetel in Sint-Niklaas en beschikt daarnaast over vestigingen in Wetteren, Heusden, Dendermonde, Bornem en Lokeren. De groep richt zich voornamelijk op mobiliteitsoplossingen voor bedrijven en biedt ondersteuning bij de keuze, financiering en het beheer van bedrijfsvoertuigen.

Naast klassieke fleetdiensten zet het bedrijf ook in op flexibele mobiliteitsoplossingen via het verhuurconcept Rentright van Move2green. Daarmee kunnen ondernemingen tijdelijk voertuigen inzetten zonder langdurige contractuele verplichtingen.

Met merken als BYD, Leapmotor, Omoda en Jaecoo en verschillende Stellantis-merken wil Imacar inspelen op de toenemende vraag naar zowel elektrische als budgetvriendelijke mobiliteitsoplossingen.

Een antwoord op een veranderende sector

Imacar heeft een nieuw netwerk opgericht voor vrouwelijke fleet managers in Oost-Vlaanderen. Het initiatief brengt professionals samen rond thema's zoals elektrificatie, mobiliteitsbudgetten en fleetbeheer. Het netwerk telt ondertussen 27 leden en wil uitgroeien tot een regionaal platform voor kennisdeling en praktijkervaring binnen een sector die steeds complexer wordt.

Display Awareness Banner.png

Stel een vraag
aan een specialist

Heeft u vragen? Wij helpen u graag verder.

Ook interessant

Interessante bedrijven

Bekijk de socials