Altix brengt private equity naar Belgische particuliere belegger

Investeringsfonds verlaagt instapdrempel tot €100.000 en kiest voor digitale transparantie

Private equity staat bekend als een lucratieve maar moeilijk toegankelijke beleggingsvorm. Traditioneel voorbehouden aan institutionele partijen en ultrarijken, bleef het voor kleinere beleggers vaak een gesloten wereld. Daar brengt het investeringsfonds Altix nu verandering in. Na een succesvolle lancering in Nederland, waar het inmiddels €150 miljoen beheert, opent Altix nu de deuren voor Belgische beleggers. En dat met een instapdrempel van ‘slechts’ €100.000 en bijzonder lage beheerkosten.

Volgens Manfred Krcmar, founder & managing partner van Altix België, is de vraag in België alvast duidelijk aanwezig: “Heel wat Belgische beleggers willen investeren in private equity. Niet alleen vanwege het potentieel op lange termijn, maar ook omdat het in een goed gespreide portefeuille thuishoort. Alleen: tot vandaag was de toegang simpelweg te duur. Altix verlaagt de drempel voor het eerst tot een niveau dat voor veel ondernemers en vermogende particulieren wél haalbaar is.”

Digitale instap in een traditioneel gesloten wereld

Altix bundelt het kapitaal van meerdere beleggers om zo toegang te krijgen tot gerenommeerde private equity fondsen met hoge instapvereisten – vaak bedragen die oplopen tot vijf miljoen euro per fonds. “Dankzij die bundeling kunnen we investeren in fondsen die voor een individuele belegger onbereikbaar zouden blijven,” aldus Cesco van der Vliet, co-founder en CEO. “Het verschil met klassieke aanbieders? Wij maken het digitaal, transparant én goedkoper.”

Beleggers kunnen hun portefeuille opvolgen via een gebruiksvriendelijk digitaal dashboard dat real-time inzicht geeft in de prestaties en onderliggende investeringen. Ook de beheerkosten zijn opvallend laag: gemiddeld 0,8% per jaar, en nog lager bij hogere inlegbedragen. “Voor private equity zijn dat ongezien scherpe tarieven,” zegt Van der Vliet.

Belgisch team met diepgaande ervaring

Voor de Belgische expansie stelde Altix een lokaal team samen onder leiding van Krcmar. Hij wordt bijgestaan door medeoprichters en adviseurs met een stevige achtergrond in private banking, vermogensbeheer en institutionele investeringen. Samen brengen ze decennia ervaring mee uit de Belgische financiële sector.

“België heeft een mature vermogensmarkt, maar private equity blijft er een niche,” stelt Krcmar. “Veel vermogende families en ondernemers willen graag meespelen in die wereld, maar botsen op de klassieke barrières. Wij combineren internationale toegang met lokale begeleiding en maken het voor het eerst mogelijk om zonder institutionele structuur of family office in te stappen.”

Focus op kwaliteit en spreiding

Altix richt zich specifiek op zogeheten mid-market private equity fondsen: fondsen die investeren in gezonde, middelgrote groeibedrijven in Europa of Noord-Amerika. Bekende namen waarin Altix reeds participeerde zijn onder andere Rivean Capital, Gilde Healthcare, Egeria en Inflexion.

Het team maakt bewust een selectie van fondsen met een sterke historiek, bewezen rendementen en ervaren beheerders. “In onzekere economische tijden zoeken beleggers stabiliteit en spreiding,” zegt Van der Vliet. “Private equity biedt dat, maar dan moet je natuurlijk wel kiezen voor de juiste partners. Daarom voeren wij een strenge fondsselectie door die ook bestand is tegen verschillende economische cycli.”

Ervaring in Nederland, ambitie in België

Altix werd in 2022 opgericht in Nederland door een team van ervaren professionals uit de private equity- en beleggingswereld. Via de fondsen Alt.1 en Alt.2 werd daar €150 miljoen opgehaald bij meer dan 350 investeerders, voornamelijk ondernemers, vrije beroepen en vermogende particulieren.

Na dit succes is België de logische volgende stap. “We bouwen verder op een bewezen model,” zegt Krcmar. “De vraag naar transparante, performante beleggingen groeit, maar mensen willen ook controle houden en begeleiding krijgen. Met ons digitale platform en persoonlijke aanpak combineren we het beste van beide werelden.”

Toekomstplannen

Altix plant om in 2025 een derde fonds op te starten, gericht op duurzame groeibedrijven en sectoren met een sterke maatschappelijke impact. Ook de samenwerking met vermogensbeheerders, private banks en family offices in België wordt verder uitgebouwd.

“Private equity zal nooit een massaproduct worden, en dat hoeft ook niet,” besluit Krcmar. “Maar we kunnen het wél toegankelijker maken voor een grotere groep beleggers die weet wat ze willen en op zoek zijn naar rendement op langere termijn. Die missie brengen we nu naar België.”

Stel een vraag
aan een specialist

Heeft u vragen? Wij helpen u graag verder.

Ook interessant

Ruben Casteleyn

Marketing & Sales Officer - WP Hotels & Events bij WP Hotels en Events

Interessante bedrijven

Bekijk de socials