Energiesoftware moet (petro)chemie groener maken
Energiespecialist Condugo wil met hun Energy Hub-software industriële bedrijven helpen om de Europese klimaat- en energiedoelstellingen van de Green Deal te behalen. Met de steun van het Vlaio (Vlaams Agentschap Innoveren en Ondernemen) start het bedrijf een pilootproject van 1 miljoen euro binnen de (petro)chemie.
De grootste uitdaging van de komende decennia is zonder twijfel de klimaatverandering proberen te temperen. Concepten als ‘energiebeleidsovereenkomst’ en ‘Emission Trading System’ zijn in het leven geroepen om het energieverbruik en de CO2-uitstoot op te volgen en te verlagen, om zo de steeds strenger wordende klimaatdoelstellingen te behalen.
“Vooral voor de grote procesindustrie is dat niet evident,” stelt Xavier De Moor, CEO van Condugo. “De meest voor de hand liggende ingrepen hebben we ondertussen gehad. Nu loopt iedereen vast in de volgende stappen. Die vereisen immers veel dieper inzicht in hoe de energiestromen op een productiesite zich exact gedragen.”
Transparantie in energiestromen
Daarom ontwikkelde Condugo de afgelopen jaren de Energy Hub. Deze software biedt industriële bedrijven transparantie in hun energiestromen, waardoor ze gericht kunnen inzetten op minder uitstoot, een hogere efficiëntie en meer gerichte en duurzame investeringen.
Vorig jaar startte Condugo een project op om de Energy Hub ook geschikt te maken voor de (petro)chemie. In deze omgeving spelen complexe proces- en energiestromen bij uitstek de hoofdrol. Na een strenge selectie werd het voorstel door de Europese Commissie voorzien van een ‘Seal of Excellence’ wegens zijn innovatief karakter en de grote impact op het klimaat. Daarop besliste Vlaio om gedurende 2 jaar steun toe te kennen aan Condugo.
Borealis partner in pilootproject
Met dit pilootproject van 1 miljoen euro worden de mogelijkheden van de Energy Hub-software verder uitgebreid, komt er een investeringstoolkit en wordt alles uitgetest op een aantal pilootsites. De bedoeling van het project is om de (petro)chemie in staat te stellen blijvend, overtuigend en economisch verantwoord te voldoen aan alle klimaatdoelstellingen.
Chemiebedrijf Borealis werkt mee aan het pilootproject. “We werken al jaren aan de duurzaamheid en aan de uitstoot van onze fabrieken. Om dit aan te houden moeten we nu veel gedetailleerder vat krijgen op onze energiestromen”, aldus Thibaud Van Lindt, energiemanager voor België en Nederland bij Borealis.
Op zoek naar bijkomende pilootsites
Condugo zoekt bijkomende partners die gedurende minstens 1 jaar als pilootsite willen optreden voor dit project. Dit houdt concreet in dat er een analyse wordt gemaakt van de energiestromen en dat die systematisch worden opgevolgd.
“Deelnemers krijgen veel toegevoegde waarde in de vorm van gepersonaliseerde analyses, permanente opvolging door onze specialisten en toegang tot state-of-the-art software. In ruil vragen we op gezette tijden input en feedback rond de werking van het platform, verdere verbeteringen en mogelijkheden om het te integreren in de bestaande systemen. Het moet voor alle partijen een win-win opleveren”, aldus nog Xavier De Moor.
Meer facility
-
-
Facility
Recht op reparatie elektronica
-
-
-
Experts in facility
-
Peter Nuiten Algemeen Directeur
-
Steven Claes Zaakvoerder
-
Patrick Van Pée CEO Thiry Paints
-
-
Ariane Peeters Bedrijfsklussen
Bedrijven in facility
-
-
Koppen.be
Praktische metalen constructies op maat van je bedrijf Koppen.be is een familiale bvba die is opgericht in...
-
Entiris
Entiris is een maatwerkbedrijf met 1800 werknemers in de provincies Vlaams-Brabant en Antwerpen en met...
-
BLOK Security
Veiligheid en onderhoud voor bedrijven Draadloze toegangscontrole is niet de toekomst, het is meer dan...
-
Quares
Uw professioneel vastgoed in deskundige handen Quares (Quality Real Estate Services) heeft als onafhankelijke...
-
Salenko
Salenko, makelaars in bedrijfsvastgoed Zoekt u een geschikt bedrijfspand, kantoorgebouw of kantoorruimte?...
-
Wasserij & Droogkuis De Ster
Uw wasgoed altijd in goede handen Al 40 jaar maken horecazaken, hotels, feestzalen en overheden gebruik van de...
-
Care
Duurzame onderhoudsdiensten voor een schoon en productief bedrijf Care is op de Belgische markt een topspeler...
-
Spider Security
‘Niets ontsnapt aan onze aandacht’, dat is de leuze van security specialist Spider Security in Schoten. Als...
-
Meraki
Kantoren die echt het verschil maken Het Belgische bedrijf MERAKI profileert zich in de...
-
Lindner WTC Hotel & City Lounge Antwerp
Zakelijk topadres in het hart van Antwerpen Lindner WTC Hotel & City Lounge Antwerp is een modern...
-
Wilkhahn
Wilkhahn daagt al meer dan een halve eeuw de slogan 'design made in Germany'. Globaal erkend als de producent van...
-
Pandava
Pandava nv is een Belgische specialist in papier, kantoor- en schoolbenodigdheden. Met 3 winkels in de noordrand van...
-
-
Bebat
Bebat geeft al meer dan 25 jaar gebruikte batterijen een nieuw leven, door ze in te zamelen, te sorteren en te...
-
Homepost
Verhuur op lange termijn van inboedels, meubels en toestellen Wanneer een buitenlandse werknemer...
-
DG Real Estate
Werner De Geyter startte zo’n kleine 10 jaar geleden het makelaarskantoor DG Retail , gespecialiseerd in de...
-
Solution Group
We specialize in making you visible Solution vertaalt creatieve ideeën naar technisch haalbare concepten....
-
Antargaz
Antargaz is Belgisch marktleider in de verdeling van propaan en butaan in gasflessen en propaan in gastanks....
-
Oreon Properties
Oreon Properties is uw expert voor de (ver)huur, de (ver)koop van bedrijfsvastgoed . We helpen u met het aanbieden...
-
Valipac
Een duurzame partner voor de recyclage van je bedrijfsverpakkingen Valipac werd in 1997 op...
-
Maintenance Partners Belgium
Industrie Dit internationaal bedrijf is gespecialiseerd is in het onderhoud, de herstelling en de revisie van...
-
Crowne Plaza
Crowne Plaza hotel Antwerpen is een ontmoetingsplaats waar zakelijke faciliteiten en stijlvolle...
-
Fronnt
FRONNT. Jouw partner in de energietransitie. 15 FRONNTrunners bieden complementaire multitechnieken aan...
-
CardioService
Een AED toestel voor bedrijven huren? CardioService begeleidt je van A tot Z Een AED...
-
Normec BTV
Veilig werken met gekeurde en veilige installaties is essentieel voor elk bedrijf. Om de veiligheid in je bedrijf...
-
Helexia Flanders
Winst voor je bedrijf en voor de planeet dankzij efficiënt energiebeheer. Helexia is een Frans bedrijf...
-
Group-f
Totaalservice voor poets- en onderhoudswerk Group-f biedt een totaalservice voor al uw poets- en...
-
Van der Valk Hotel Gent
Het Van der Valk Hotel Gent – open sinds april 2021 - bevindt zich op 10 minuten van het prachtige stadscentrum van...
-
Cityservice
Attent op schoon, attent op tevredenheid Cityservice is een schoonmaakbedrijf dat actief is bij...
-
-
-
Miko Coffee Service
(H)eerlijke koffie in je bedrijf De geschiedenis van Miko gaat terug tot in 1801. Als ervaren Belgische...
-
E-Technics
Wim Schrijvers is sinds 2006 de drijvende kracht achter E-Technics, gespecialiseerd in groene energie voor...
-
VINCI Facilities
‘Taking Care’ van je bedrijfsgebouwen, eindgebruikers én het milieu VINCI Facilities is wereldwijd een...
-
-
Cebeo
Cebeo is gespecialiseerd in de distributie van elektrotechnisch materiaal, technische diensten en oplossingen...
-
Group-f Cleaning & Facility
Group-f biedt een totaalservice in de schoonmaak, van professionele schoonmaak voor je bedrijf, tot een poetshulp...
-
LED me help YOU
LED me help YOU is specialist in LED oplossingen voor relighting en relamping. Wij werken voor een breed pallet van...
-
CWS Hygiene
CWS staat voor ‘Clean, Well, Safe’. Dit bedrijf zorgt voor een gezonde en veilige werkomgeving die bedrijven aan hun...
-
Kinnarps BeLux
Ruimtes waarin mensen openbloeien Kinnarps is fabrikant van ergonomisch kantoormeubelen...
-
Group Beyers
Duidelijke signalisatie voor meer veiligheid in je bedrijf Een duidelijke signalisatie is...
-
OCB
Keuringen en controles OCB is een controleorganisme voor al uw huishoudelijke en industriële keuringen. Naast...
-
Training Center
Opleidingscentrum Training Center specialiseert zich in veiligheidsopleidingen. Als ‘member of OCB’ kunnen onze...