“In crisistijd gaat er meer aandacht naar opvolging facturen”
Sinds de oprichting van eXago in 2004 heeft CEO Philip Beckers twee crisissen meegemaakt, de financiële crisis in 2008 – 2009 en de coronacrisis. Het valt hem op dat ondernemingen in die periodes telkens meer aandacht hebben voor de opvolging van hun facturen. Door de jaren heen zag hij ook de benadering van cashflow evolueren.
Philip Beckers: “In de beginperiode waren bedrijven niet echt bekommerd om hun klanten de facturen snel en vlot te laten betalen en om er zo voor te zorgen dat ze meer cash op de rekening zouden hebben. Over het algemeen stond er bij de Vlaamse ondernemingen sowieso voldoende cash op de rekening. Vandaag is dat anders. Bedrijven regelen hun cash met hun eigen leveranciers. Wanneer ze minder centen binnen krijgen, wachten ze zelf ook om hun leveranciers te betalen. Ze hebben terug meer aandacht voor hun cashflow.”
Credit management in Nederland en Vlaanderen
De CEO van eXago merkt ook een duidelijk verschil in debiteurenbeheer tussen Nederland en Vlaanderen: “De markt rond credit management is bij onze noorderburen veel uitgebreider. Ze telt meer spelers en die beschikken over meer middelen, ook op wetgevend vlak. De incassosector heeft daar veel meer te zeggen. In Vlaanderen is men meer behoudsgezind en wordt het debiteurenbeheer veel minder vaak uitbesteed. De Vlaamse ondernemer gaat er meer vanuit dat de betaling wel in orde zal komen.”
Philip Beckers legt verder uit dat de missie en visie van eXago erop gericht is om je financiële toestand te verbeteren: “We analyseren je huidige toestand en bekijken wat daaraan verbeterd kan worden. Het is immers in alle opzichten cruciaal om voldoende cash op je rekening te hebben.”
Het belang van efficiënt debiteurenbeheer
Zo is het voor bedrijven die een investering willen doen, belangrijk dat zij bij de bank kunnen aantonen dat ze voldoende uitstaande bedragen invorderen.
“Hoe langer je wacht met invorderen, hoe groter de kans dat je factuur niet meer betaald wordt. Na 6 maanden zonder actie, heb je nog maar 50% kans dat je factuur betaald wordt. Na een jaar is dat nog maar 10%. Onbetaalde facturen vreten aan je marge.”
eXago volgt je facturatie hoofdzakelijk telefonisch op.
“Bij tweezijdige communicatie dient je gesprekspartner over de brug te komen en te zeggen waarom hij een factuur niet betaalt. Eventuele klachten die zo naar boven komen, kunnen veel sneller opgelost worden.”
Jubileum 20 jaar KMOinsider
Philip Beckers: “Ik ben recent in contact gekomen met Patrick Moens en KMOinsider via de man die jullie kredietverzekering regelt. We zijn sinds een maand of zes een samenwerking gestart. De afgelopen 20 jaar zijn dus aan mij voorbij gegaan, maar ik wens jullie van harte proficiat met jullie jubileum.”
Meer finance
-
-
Finance
Sociale bijdragen en Peppol
-
-
-
Experts in finance
-
Muriel Douchain Head of Marketing & Communication Coface Belux
-
Mirelle Cuvelier Sales Lead Mollie Belgium
-
Filip Debecker Zaakvoerder bij Kantoor Meys Debecker
-
Peter Aerts Afgevaardigd Bestuurder Syntra AB vzw & Syntra BIZZ bv
-
Patrick Vermeiren Sr. Business partner in finance, operations & strategy
Bedrijven in finance
-
Dome Auctions
Online veilinghuis met een persoonlijke aanpak Industriële machines of bedrijfsactiva verkopen vraagt meer dan...
-
DVV Verzekeringen
Helpt je onderneming en je pensioen groeien Met 90 jaar ervaring is DVV Verzekeringen een betrouwbare en...
-
The Invoice Managers
Betalen uw klanten op tijd? The Invoice Managers is uw partner voor facturenbeheer. Goed beheer van...
-
Coface
For trade : we helpen u groeien Coface is niet zomaar een begrip als het over...
-
Zakenkantoor Jacobs
Verzekeringsadviseur voor particulieren, ondernemers en kmo’s Ook als zelfstandige of bedrijfsleider...
-
Edebex
Edebex: openstaande facturen verkopen voor meer financiële ruimte Je hebt goed werk geleverd....
-
Dealmakers
Professioneel overnameadvies Dealmakers is een gespecialiseerd advieskantoor dat eigenaars en bedrijfsleiders...
-
Pareto
Pareto werd 11 jaar geleden opgericht door 3 vennoten: een Vlaming, een Waal en een Brusselaar. Ondertussen is het...
-
Vandelanotte
Accountants- en auditkantoor in Antwerpen Vandelanotte werd in 1948 opgericht en groeide uit tot een top 10...
-
ING Business Banking
Bankieren op maat van jouw kmo Elke kmo is uniek. Of je nu net gestart bent of al jaren onderneemt:...
-
Fiduciaire Antwerpen
Boekhoudkantoor, fiscaliteit, administratie en loonadministratie Fiduciaire Antwerpen in Mastboomstraat 8...
-
-
-
DaVinci Corporate Finance
DaVinci is een onafhankelijk en gespecialiseerd Belgisch corporate finance bedrijf dat ondernemers begeleidt en...
-
Atradius
De specialist in kredietverzekeringen Ligt u wel eens wakker van onbetaalde facturen of bent u niet zeker of u...
-
TVM Belgium
Als ondernemer in transport of logistiek beschik je wellicht over tientallen rijdende voertuigen, van...
-
Koalaboox
Jouw partner voor succesvol ondernemen Als ondernemer begin je aan een fantastische reis. Samen...
-
-
Card Advance
Extra geld nodig voor je onderneming? Microkredieten van Card Advance helpen je bedrijf groeien....

