Keuringsbedrijf zoekt 150 medewerkers om veiligheid van groene economie te bewaken
Veiligheidsinspecteur is maar een van de vele beroepen waar het ‘knelt’. In het jaar van zijn 150ste verjaardag zoekt keuringsbedrijf Vinçotte 150 nieuwe medewerkers om te waken over de veiligheid van de vele groene en circulaire initiatieven.
Meer windmolens, zonnepanelen, elektrisch wagens en hun laadpalen, de omslag naar een CO2-neutrale bedrijfsuitstoot… De snelle evolutie naar meer milieuvriendelijke initiatieven in het bedrijfsleven brengt voor keuringsbedrijven heel wat werk met zich mee. Het huidig aantal inspecteurs en consultants kan de vragen vanuit de bedrijfswereld nauwelijks volgen.
Vinçotte controleert de infrastructuren, nieuwe installaties die mee bouwen aan een duurzame wereld – zoals windmolens en laadpalen - maar geeft bedrijven ook adviezen voor een veilige milieuvriendelijke werking. Bernard De Cannière, CEO van Vinçotte: “Vinçotte heeft zich altijd ingezet om de veiligheid van maatschappelijke energietrends te verzekeren. Exact 150 jaar gelden startte ons bedrijf uit noodzaak om de ontploffingen van stoomketels te voorkomen. Vandaag moeten we verhinderen dat elektrische laadpalen in brand schieten. Op 150 jaar hebben we onze maatschappij snel zien evolueren en hebben we ons ook steeds moeten heruitvinden. Dat doen we nu dus ook. We scholen onze medewerkers bij en breiden onze talentenpool uit om een goed antwoord te kunnen bieden op de hedendaagse noden.”
Cruciaal voor bedrijfswerking, beperkt in aanbod
Het aantal beschikbare profielen met relevante expertise is schaars. Vinçotte bekijkt daarom verschillende pistes om ervaren kandidaten te vinden. Zo nemen ze zelfs actief contact op met bedrijven waar reorganisaties staan te gebeuren om daar medewerkers nieuwe kansen te bieden.
Bovendien ondervindt het bedrijf dat het beroep niet voldoende bekend is onder schoolverlaters. Om daar verandering in te brengen, heeft Vinçotte meer dan 500 onderwijsinstellingen gecontacteerd om gastcolleges, stageplaatsen en zelfs ondersteuning voor thesissen aan te bieden. Op die manier hoopt het bedrijf het beroep tastbaarder én aantrekkelijker te maken voor scholieren.
Met behulp van gastcolleges, technische stages en thesisondersteuning wil het bedrijf het beroep van veiligheidsinspecteur en -adviseur bekender en populairder maken bij jongeren. Filiep Spinnewyn, Chief HR Officer van Vinçotte: “Er bestaat op dit moment geen concrete opleiding voor ons werk. In relevante opleidingen – zoals bijvoorbeeld de studierichting ‘elektromechanica’ – ontbreken vaak nog de praktische inzichten rond preventie. Nochtans is veiligheid cruciaal voor de werking van ons bedrijfsleven. Wie bij ons aan de slag gaat, krijgt automatisch een volledige opleiding en regelmatig bijscholingen om op de hoogte te blijven van de nieuwste toepassingen en inzichten. We hebben enorm veel kennis in huis die we met jongeren willen delen nog vóór ze bij ons aan de slag gaan.”
Meer facility
-
-
Facility
Recht op reparatie elektronica
-
-
-
Experts in facility
-
Peter Nuiten Algemeen Directeur
-
Steven Claes Zaakvoerder
-
Patrick Van Pée CEO Thiry Paints
-
-
Ariane Peeters Bedrijfsklussen
Bedrijven in facility
-
Bebat
Bebat geeft al meer dan 25 jaar gebruikte batterijen een nieuw leven, door ze in te zamelen, te sorteren en te...
-
Salenko
Salenko, makelaars in bedrijfsvastgoed Zoekt u een geschikt bedrijfspand, kantoorgebouw of kantoorruimte?...
-
Antargaz
Antargaz is Belgisch marktleider in de verdeling van propaan en butaan in gasflessen en propaan in gastanks....
-
Group-f
Totaalservice voor poets- en onderhoudswerk Group-f biedt een totaalservice voor al uw poets- en...
-
VINCI Facilities
‘Taking Care’ van je bedrijfsgebouwen, eindgebruikers én het milieu VINCI Facilities is wereldwijd een...
-
OCB
Keuringen en controles OCB is een controleorganisme voor al uw huishoudelijke en industriële keuringen. Naast...
-
Spider Security
‘Niets ontsnapt aan onze aandacht’, dat is de leuze van security specialist Spider Security in Schoten. Als...
-
Koppen.be
Praktische metalen constructies op maat van je bedrijf Koppen.be is een familiale bvba die is opgericht in...
-
Wilkhahn
Wilkhahn daagt al meer dan een halve eeuw de slogan 'design made in Germany'. Globaal erkend als de producent van...
-
Normec BTV
Veilig werken met gekeurde en veilige installaties is essentieel voor elk bedrijf. Om de veiligheid in je bedrijf...
-
-
Cebeo
Cebeo is gespecialiseerd in de distributie van elektrotechnisch materiaal, technische diensten en oplossingen...
-
Pandava
Pandava nv is een Belgische specialist in papier, kantoor- en schoolbenodigdheden. Met 3 winkels in de noordrand van...
-
Van der Valk Hotel Gent
Het Van der Valk Hotel Gent – open sinds april 2021 - bevindt zich op 10 minuten van het prachtige stadscentrum van...
-
-
E-Technics
Wim Schrijvers is sinds 2006 de drijvende kracht achter E-Technics, gespecialiseerd in groene energie voor...
-
CWS Hygiene
CWS staat voor ‘Clean, Well, Safe’. Dit bedrijf zorgt voor een gezonde en veilige werkomgeving die bedrijven aan hun...
-
Oreon Properties
Oreon Properties is uw expert voor de (ver)huur, de (ver)koop van bedrijfsvastgoed . We helpen u met het aanbieden...
-
BLOK Security
Veiligheid en onderhoud voor bedrijven Draadloze toegangscontrole is niet de toekomst, het is meer dan...
-
-
DG Real Estate
Werner De Geyter startte zo’n kleine 10 jaar geleden het makelaarskantoor DG Retail , gespecialiseerd in de...
-
Training Center
Opleidingscentrum Training Center specialiseert zich in veiligheidsopleidingen. Als ‘member of OCB’ kunnen onze...
-
Cityservice
Attent op schoon, attent op tevredenheid Cityservice is een schoonmaakbedrijf dat actief is bij...
-
Fronnt
FRONNT. Jouw partner in de energietransitie. 15 FRONNTrunners bieden complementaire multitechnieken aan...
-
CardioService
Een AED toestel voor bedrijven huren? CardioService begeleidt je van A tot Z Een AED...
-
Quares
Uw professioneel vastgoed in deskundige handen Quares (Quality Real Estate Services) heeft als onafhankelijke...
-
Group-f Cleaning & Facility
Group-f biedt een totaalservice in de schoonmaak, van professionele schoonmaak voor je bedrijf, tot een poetshulp...
-
Meraki
Kantoren die echt het verschil maken Het Belgische bedrijf MERAKI profileert zich in de...
-
-
Kinnarps BeLux
Ruimtes waarin mensen openbloeien Kinnarps is fabrikant van ergonomisch kantoormeubelen...
-
Valipac
Een duurzame partner voor de recyclage van je bedrijfsverpakkingen Valipac werd in 1997 op...
-
Care
Duurzame onderhoudsdiensten voor een schoon en productief bedrijf Care is op de Belgische markt een topspeler...
-
Solution Group
We specialize in making you visible Solution vertaalt creatieve ideeën naar technisch haalbare concepten....
-
Maintenance Partners Belgium
Industrie Dit internationaal bedrijf is gespecialiseerd is in het onderhoud, de herstelling en de revisie van...
-
Group Beyers
Duidelijke signalisatie voor meer veiligheid in je bedrijf Een duidelijke signalisatie is...
-
Entiris
Entiris is een maatwerkbedrijf met 1800 werknemers in de provincies Vlaams-Brabant en Antwerpen en met...
-
Crowne Plaza
Crowne Plaza hotel Antwerpen is een ontmoetingsplaats waar zakelijke faciliteiten en stijlvolle...
-
LED me help YOU
LED me help YOU is specialist in LED oplossingen voor relighting en relamping. Wij werken voor een breed pallet van...
-
-
Wasserij & Droogkuis De Ster
Uw wasgoed altijd in goede handen Al 40 jaar maken horecazaken, hotels, feestzalen en overheden gebruik van de...
-
Miko Coffee Service
(H)eerlijke koffie in je bedrijf De geschiedenis van Miko gaat terug tot in 1801. Als ervaren Belgische...