Ik ben maar een schakel in de hele onderneming
Op de 10de verdieping van de prachtige DPGMedia-hoofdzetel heeft Christian Van Thillo vanuit een ruim kantoor een prachtig uitzicht op de Antwerpse skyline. Het Centraal-Station is letterlijk zijn buur. Sinds 2020 zitten alle Belgische redacties er samen onder de koepel ‘News City.
Een ideaal kader voor een ernstig, vaak grappig en vooral leerrijk interview. Van Thillo realiseerde met uitmuntende feeling voor het uitgeversvak een succesvol parcours. Met de huidige koppositie als kroon op het werk.
Wie is Christian Van Thillo?

Antwerpenaar Van Thillo behaalde een master in de rechten aan de KULeuven en een MBA aan de gerenommeerde Duke University in de VS. Vandaag de dag staat hij aan het hoofd van DPGmedia.
Hij heeft een goed gevoel voor timing bij overnames of lanceringen. Tegen de juiste prijs, op het juiste moment. Zijn extreme nieuwsgierigheid maakte van hem een man met visie, ondernemerschap en een charismatisch strateeg.
Zijn familie en vrienden zijn het belangrijkst. Als fervent sporter houdt hij van kitesurfen of zoals vroeger met zijn echtgenote elk op een Harley toeren. En sinds het DPGMedia-hoofdkantoor in Antwerpen is, gaat hij fietsend naar het werk.
Drie keer werd Christian Van Thillo genomineerd voor de titel van “Manager van het Jaar”.
Inspiratie opdoen in Amerika
Na zijn rechtenstudie trok Christian Van Thillo naar de VS om er een MBA te behalen aan de Duke University. “Mijn MBA-opleiding was voor mij werkelijk ‘life changing’. Ik wilde zo veel mogelijk kennis opdoen omdat ik wist dat ik onmiddellijk erna in het familiebedrijf mijn carrière zou starten”, vertelt Van Thillo.
Tijdens zijn stages bij enkele Amerikaanse kranten zocht hij vooral contact met mensen van de hoofdredactie. Hij wilde weten hoe zij hun kranten maakten. Amerikaanse kranten waren toen erg innovatief. Dagelijks las hij Het Laatste Nieuws en maakte notities alsof hij de hoofdredacteur was. “Dat had ik in mijn carrière zo graag gedaan, al was het maar even: hoofdredacteur. Voor mij het mooiste beroep ter wereld.”
Nieuws strategie voor het familiebedrijf
Hoofdredacteur werd hij niet. Wel CEO bij de ouderlijke uitgeverij, waar hij als nel het roer omgooide. “Onze uitgeverij had het bijzonder moeilijk. Het enige waar we aan dachten, was of en hoe we konden overleven. Ik nam vrij snel afscheid van de meeste directieleden en ging aan de slag met een ploeg jonge, getalenteerde en ambitieuze medewerkers,” aldus Christian Van Thillo.
Volgens Christian bestaat er geen geheim recept. “Je moet in de eerste plaats bezeten zijn door het vak. Anders kan je onmogelijk succesvol zijn in media.” En die passie was bij Christian Van Thillo duidelijk aanwezig. “We vertaalden onze strategie in eenvoudige waarden die we belangrijk vonden en die onze cultuur zouden bepalen. Het zijn de P’s van het bedrijf dat we De Persgroep doopten: Passion, People, Powerbrands, Profitability en Progress.”
Meer dan 30 jaar later is de essentie van zijn strategie nog steeds hetzelfde. “De passie voor onze lezers stond van bij de start altijd op de eerste plaats. Met onze mensen zouden we het verschil maken en onze merken moesten marktleider worden in hun segment. We zouden zo rendabel mogelijk werken en minstens 70% van de winst herinvesteren in groei.”
Ondernemen: een ploegsport op topniveau
Van Thillo legde een succesvol en indrukwekkend parcours af. Als Uitvoerend Voorzitter is hij niet langer verantwoordelijk voor het operationele.
Christian Van Thillo: “Het gevaar van een familiebedrijf is dat de bedrijfsleider te lang vasthoudt aan zijn functie. Gelukkig heb ik daar geen last van. Ik denk aan niets anders dan het duurzame succes van onze onderneming en mijn rol daarin moet evolueren met mijn leeftijd.”
Lees het volledige interview met Christian Van Thillo in KMOinsider.
Meer marketing & sales
-
-
Marketing & Sales
Je merk wordt overal gezien en nergens onthouden
-
-
-
Marketing & Sales
AI kiest straks je klanten. Maar kent AI jouw bedrijf eigenlijk wel?
Experts in marketing & sales
-
Caro Willekens Project- en marketingcoördinator Learning bij Xylos
-
Julie Boone Marketing & Sales voor een specialist in ERP, retail en projectbedrijven.
-
Brigitte Vonck Account manager
-
Werner Diels Connection Manager
-
Eveline Steevens Sales executive / Marketing & social media manager
Bedrijven in marketing & sales
-
THINCQ
Via video storytelling slijpt THINCQ jouw verhaal vlijmscherp THINCQ maakt Vlaamse kmo’s zichtbaar via video...
-
Boes Mailing Services
Jouw partner in direct mailing Boes Mailing services specialiseert zich in mailhandling in alle vormen en...
-
Imprenta
De printprofessionals Imprenta printprofessionals is allround specialist in drukwerk voor binnen...
-
AZ-Solutions
AZ-Solutions is één van de belangrijkste onafhankelijke spelers in België op vlak van LinkedIn®-strategie. We...
-
B19 Antwerp Ter Elst
Ontmoet topmanagers en topsprekers in een ontspannen sfeer B19, dat is de businessclub van de 21ste eeuw. Op...
-
Saillart
Cateringbedrijf Saillart in Wilrijk Elk feest een unieke belevenis Street food voor ruim duizend gasten,...
-
Think Video
Think Video levert videoproductie voor bedrijven en organisaties die video willen inzetten als onderdeel van een...
-
Guylian
Guylian is wereldwijd gekend voor zijn chocolade zeevruchten en zeepaardjes. Daarnaast biedt Guylian ook een...
-
-
BluePoint
Bedrijfsevents en coworking in een dynamisch en eigentijds kader ! BluePoint Meet....
-
COMtext
COMtext staat te springen om interessant nieuws veel aandacht te geven via de media. Bedrijven, instellingen en...
-
Visit Limburg
Visit Limburg, jouw brug naar inspiratie en beleving Visit Limburg is de...
-
EasyPost
Uitgaande bedrijfspost voordeliger en efficiënter versturen De missie van EasyPost is om uw...
-
Growth Hub: meer klanten door qualified lead generatie
Maxim en Frankie Liessens van Growth Hub verlaten de koude prospectie voor warme lead generatie. Authentieke...
-
AC-Promo
Wij brengen uw bedrijfsboodschap naar uw pubiek en uw publiek naar u.
-
KMOdynamoo
KMOdynamoo: Get your story out! Contentmarketing KMOdynamoo is een contentcommunicatiebureau in Lier dat...
-
Digitalize Wallonië 2024
De digitale transitie is niet meer te stoppen. Met de regelmaat van een klok komen er nieuwe oplossingen op de...
-
-
RewardU
Degustatieboxen op maat van jouw bedrijf Bij een sterke, professionele band hoort een persoonlijke ervaring....
-
Businezz Booster
Businezz Booster helpt bedrijven te groeien door nieuw commercieel talent aan te trekken, hun (sales) vaardigheden...
-
Antilope De Bie Printing
Marktleider in kwaliteitsdrukwerk Kwaliteits- en servicegerichte drukkerij voor de professionelen in de...
-
Transport & Logistics - Easyfairs
Transport & Logistics: Netwerking hub voor transport & logistics professionals...
-
Guzto
Relax Smile Eat Share Love Restaurant Guzto in Aartselaar smaakt en proeft naar Italië en...
-
GRWTH
Go-to-market volgens b2b-groeipartner GRWTH GRWTH bouwt je b2b go-to-market uit: strategie, systemen en sales in...
-
Bedrijvencontactdagen
BOOST YOUR NETWORK!
-
Kingsberry
Relevante content voor je doelgroepen Een sterke aanwezigheid op het internet is van cruciaal belang voor...
-
De Koolputten
De Koolputten in Waasmunster (tussen Antwerpen, Gent en Brussel) is een stijlvolle en historische locatie waar je...
-
BrandEvent
You’ll love it when our plan comes together BrandEvent organiseert originele en opmerkelijke evenementen...
-
Cindypendant - Mega Cindy
De nummer één salestrainer voor ondernemers Het was een geweldige film die Wolf of Wallstreet. Maar wees...
-
EVM Print
Van printen tot kopiëren en professioneel drukwerk EVMprint biedt u een 'Excellent Value for Money' voor al uw...
-
-
-
Artexis
Antwerp Expo, ideale eventlocatie voor uw personeelsfeest, productshow, concert en seminarie Antwerp Expo...
-
-
WP Hotels en Events
Een one-stop-shop vol beleving aan de Belgische kust Met 8 hotels, 3 eventlocaties, 32 appartementen...
-
Oploscafé
Oploscafé organiseert interactieve werksessies voor teams en ondernemers om uitdagingen om te zetten in concrete...
-
Benny Tailors
Carlo De Backer, zaakvoerder van Benny Tailors, schakelt over op maatwerk aan huis. Benny Tailors staat voor...
-
Victus Sales
Dit call center in Genk heeft een duidelijke missie, namelijk bedrijven helpen om hun verkoop en het aantal klanten...
-
Vlaamse Post
5 redenen waarom je voor Vlaamse Post kiest Vlaamse Post werd opgericht door drie ondernemingen die hun strepen...
-
Inoopa
nieuwe klanten genereren met correcte data en krachtige prospectie Wil je nieuwe klanten genereren en tegelijk...

