Datacenterbedrijf gebruikt biobrandstof voor noodgeneratoren
LCL Data Centers is het eerste datacenterbedrijf in België dat biobrandstof zal gebruiken voor zijn noodgeneratoren. LCL investeerde al in zes nieuwe generatoren voor één datacenter. In een volgende fase wil LCL alle generatoren in zijn vijf datacenters op deze brandstof laten draaien.
LCL heeft vijf datacenters (Aalst, Antwerpen, Diegem, Gembloux en Huizingen) voor diverse klanten. Met deze investering schaart het bedrijf zich in het ‘Science Based Targets’ (SBTi) initiatief om de uitstoot van broeikasgassen van zijn datacenters te verminderen en de opwarming van de aarde te beperken tot 1,5°C. HVO100 is als biobrandstof een duurzaam alternatief voor gewone diesel waarbij 90% minder CO2-uitstoot wordt geproduceerd. Concreet heeft dit een impact van 72 ton CO2-reductie.
Keuze voor biobrandstof
De biobrandstof HVO100 wordt gemaakt van 100% hernieuwbare grondstoffen die niet voor voedseldoeleinden worden gebruikt: plantaardige (o.a. gebruikt frituurvet) en dierlijke olie, afval en houtpulp. In de gebruikte procestechnologie worden ze bewerkt met waterstof. LCL Brussels-West, het datacenter in Aalst, is als eerste aan de beurt. Daar zijn er op dit moment acht noodgeneratoren aanwezig, waarvan zes nieuwe generatoren van 2,25 MVA op HVO100 en twee andere (oudere) generatoren van 1 megawatt.
De noodgeneratoren worden enkel ingezet bij maandelijkse testen waarbij de elektriciteit afgezet wordt of bij een werkelijke panne. Bij een dergelijke test bekijken de technici van LCL of alle back-up systemen effectief correct en snel blijven functioneren.
Voortrekkersrol op vlak van duurzaamheid
“LCL bevestigt hiermee zijn voortrekkersrol in de datacentersector. We doen veel inspanningen om een voorbeeld te zijn voor andere Belgische en Europese datacenterspelers. Enkel door er allemaal samen voor te gaan, kunnen we een verschil maken,” zegt Laurens van Reijen, managing director van LCL Data Centers.
Samenwerking met Eneria
Voor haar duurzaamheidsbeleid koos LCL er bewust voor om met een gelijkgezind bedrijf in zee te gaan. ENERIA, specialist in duurzame energievoorzieningen en noodstroominstallaties in België, werkt immers ook met het SBTi voor zijn eigen duurzaamheidsdoelstellingen.
Tim Bisson, directeur van Eneria Belux, legt uit: “We waren enthousiast over de vraag van LCL Data Centers om hun noodgeneratoren op HVO100 te laten draaien. De generatoren zijn bij ons volledig getest volgens de strenge voorschriften van het lastenboek van LCL. Concreet hebben we ze getest voor gebruik op diesel, HVO100 en ook de combinatie van beide brandstoffen samen. De conclusie was dat ongeacht welke brandstof we gebruikten, de prestaties (vermogen, reactiesnelheid en emissies) van de generatoren volledig bewaard bleven. Het verbruik van de generatoren ligt ongeveer 5% hoger op HVO100. Dat komt door het kleine verschil in energiedichtheid tussen HVO100 en klassieke diesel. We zijn tevreden dat we kunnen bijdragen aan het verminderen van LCL’s CO2-uitstoot.”
Meer IT
Experts in IT
-
Lieven Van Nuffel Business Development
-
Caro Willekens Project- en marketingcoördinator Learning bij Xylos
-
Hylke Huys Marketing & Comms Manager Destiny
-
Robert Hoberger Bestuurder
-
Serge Hackselmans Founder AVD Solutions
Bedrijven in IT
-
3rd Wave
Kortere doorlooptijden en efficiëntere productieprocessen in je bedrijf Klanten van...
-
CommFlow
Mensgerichte bedrijfscommunicatie Een geheel nieuwe dimensie in VoIP-telefonie, videogesprekken en samenwerking...
-
Sonal
Specialist in telefonie, radiocommunicatie en satelliettelefonie Sonal is een familiebedrijf dat zich sinds...
-
Exact
Exact cloud software voor kmo’s en hun accountants Exact ontwikkelt cloud...
-
-
SDE
SDE zorgt ervoor dat niemand nog geestdodend papegaaienwerk moet doen. Van full scale Business Central...
-
Salesforce
Salesforce is een cloudgebaseerd platform voor customer relationship management (CRM). Dit platform optimaliseert...
-
Wolters Kluwer
Wolters Kluwer is een mondiale leverancier van professionele informatie, softwareoplossingen en diensten voor...
-
XsolveIT
Printers, kopieerapparatuur, multifunctionals en scanners XsolveIT is de grootste Xerox Partner in België,...
-
Anrova Solutions
Voor toekomstgerichte kmo’s Anrova Solutions is dé IT partner van de toekomstgerichte kmo. Dit...
-
ESC
Betrouwbare IT is noodzakelijk om als bedrijf of organisatie aan de bak te komen. De slimme software en performante...
-
Efficy
Bedrijfssoftware Efficy is dé Europese CRM-specialist met een breed scala aan software voor Customer...
-
Brother
Slimme bedrijfsoplossingen voor print- en documentbeheer, beveiliging en mobiliteit Brother...
-
AFAS Software
Met de bedrijfssoftware van AFAS automatiseer en optimaliseer je alle administratieve processen binnen je...
-
Acom
Have IT your way acom is een team van gepassioneerde IT-professionals die zich vooral richten op...

