Facility

Montea opent eerste energiehub in Willebroek: een mijlpaal in duurzaam logistiek vastgoed

Geplaatst: 25 maart 2025, 00:00:00 | Laatst bewerkt: 25 maart 2025, 16:51:11

Montea, een toonaangevende speler in logistiek vastgoed, heeft haar eerste energiehub officieel geopend in Willebroek. Dit baanbrekende project markeert een cruciale stap in de duurzaamheidsstrategie van het bedrijf. Vlaams minister-president Matthias Diependaele was aanwezig om het project te inaugureren en benadrukte het belang ervan voor de Vlaamse energiedoelstellingen.

Innovatieve batterijopslag en Vlaamse energiedoelstellingen

De energiehub sluit naadloos aan bij de energiedoelstellingen van het Vlaamse Regeerakkoord, dat inzet op slim netbeheer en versnelde elektrificatie. Het batterijpark in Willebroek heeft een opslagcapaciteit van 15,05 MWh, waarmee zonne-energie efficiënt kan worden opgeslagen en ingezet op piekmomenten. Dit project onderstreept de voortrekkersrol die de logistieke sector kan spelen in de energietransitie.

Minister-president Matthias Diependaele verklaarde:
"Vlaanderen is een logistieke topregio. Om deze positie te versterken, investeren we in strategische infrastructuur zoals slimme energieoplossingen. Montea bewijst dat innovatie en concurrentiekracht hand in hand gaan."

Uitbreiding naar 13 locaties en €50 miljoen investering

Naast Willebroek werkt Montea aan de implementatie van batterijopslag op 13 locaties in Vlaanderen. Tegen eind 2027 zal dit resulteren in meer dan 100 MWh aan energieopslagcapaciteit verspreid over verschillende landen waar Montea actief is. Het bedrijf investeert hiervoor €50 miljoen, waarmee het haar klanten helpt bij hun energietransitie en bijdraagt aan een duurzamere logistieke sector.

vlnr: Eddy Bevers, burgemeester Willebroek, Céline De Keersmaeker, Country Director België bij iwell; Matthias Diependaele, minister-president van Vlaanderen; Jo De Wolf, CEO van Montea ​ en Tom Verheyen, Country Manager België bij Dachser.
vlnr: Eddy Bevers, burgemeester Willebroek, Céline De Keersmaeker, Country Director België bij iwell; Matthias Diependaele, minister-president van Vlaanderen; Jo De Wolf, CEO van Montea ​ en Tom Verheyen, Country Manager België bij Dachser.
BELGA PHOTO JONAS ROOSENS | Photographer: Jonas Roosens


Ondersteuning van klanten bij energie-uitdagingen

De energiehub biedt oplossingen voor veelvoorkomende uitdagingen zoals piekbehoeften die niet overeenkomen met zonne-energieproductie. CEO Jo De Wolf licht toe:
"Met deze investering maken we onze sites futureproof en ondersteunen we onze klanten bij hun energietransitie. Hier in Willebroek gebruiken we zonne-energie om gebouwen te verlichten, magazijnen te verwarmen en elektrische voertuigen op te laden."

Duurzaamheidsplan Track27

De opening van de energiehub maakt deel uit van Montea’s strategische duurzaamheidsplan Track27, dat mikt op een reductie van de CO₂-uitstoot met 45% tegen eind 2027. Door te investeren in batterijopslag en slimme energieoplossingen draagt Montea bij aan een efficiëntere logistieke sector.

Emissieloos transport door Dachser

De energiehub bevindt zich op de site van logistiek dienstverlener Dachser, die de opgeslagen energie zal gebruiken om emissieloos transport te realiseren. Na de zomer installeert Dachser een snellader van 180 kW om elektrische trucks op te laden. Deze voertuigen zullen ingezet worden voor transport naar steden zoals Brussel, Antwerpen en Mechelen.

Tom Verheyen, Country Manager België bij Dachser, benadrukt:
"Ons doel is om na de zomer onze eerste snellader operationeel te hebben. Hiermee besparen we jaarlijks €16.000 aan elektriciteitskosten en dragen we bij aan groene mobiliteit."

Montea batterij instalatie, de eerste energiehub van Montea
Photographer: Jonas Roosens | Copyright: Jonas Roosens


Samenwerking als sleutel tot succes

Het project is tot stand gekomen dankzij samenwerking tussen Montea, haar klanten, de Vlaamse overheid en partners zoals iwell. Iwell leverde de batterijopslagsystemen en implementeerde een geavanceerd Energy Management Systeem (EMS) dat zonne-energie slim opslaat en inzet wanneer nodig.

Céline De Keersmaeker, Country Director België bij iwell, voegt toe:
"Samen met Montea versnellen we elektrificatie en ondersteunen bedrijven in hun transitie naar net zero."

Over Montea

Montea NV is een openbare gereglementeerde vastgoedvennootschap (GVV) gespecialiseerd in logistiek vastgoed in België, Nederland, Frankrijk en Duitsland. Het bedrijf biedt innovatieve oplossingen die waarde creëren voor klanten en aandeelhouders. Per eind 2024 omvatte haar vastgoedportefeuille meer dan 2 miljoen m² verhuurbare oppervlakte verspreid over 118 locaties.

Met deze energiehub zet Montea een nieuwe standaard voor duurzaamheid binnen logistiek vastgoed en versterkt het haar positie als pionier op het gebied van slimme energie-infrastructuur.

Meer facility

Experts in facility

Bedrijven in facility

  • Wilkhahn

    Wilkhahn

    Wilkhahn daagt al meer dan een halve eeuw de slogan 'design made in Germany'. Globaal erkend als de producent van...

  • Logo OCB Training Center

    Training Center

    Opleidingscentrum Training Center specialiseert zich in veiligheidsopleidingen. Als ‘member of OCB’ kunnen onze...

  • Kinnarps

    Kinnarps BeLux

    Ruimtes waarin mensen openbloeien Kinnarps is fabrikant van ergonomisch kantoormeubelen...

  • Salenko

    Salenko, makelaars in bedrijfsvastgoed Zoekt u een geschikt bedrijfspand, kantoorgebouw of kantoorruimte?...

  • koppen.be

    Koppen.be

    Praktische metalen constructies op maat van je bedrijf Koppen.be is een familiale bvba die is opgericht in...

  • Van der Valk Hotel Gent

    Het Van der Valk Hotel Gent – open sinds april 2021 - bevindt zich op 10 minuten van het prachtige stadscentrum van...

  • Meraki Beyond Design & Build

    Meraki

    Kantoren die echt het verschil maken Het Belgische bedrijf MERAKI profileert zich in de...

  • Cityservice

    Cityservice

    Attent op schoon, attent op tevredenheid Cityservice is een schoonmaakbedrijf dat actief is bij...

  • Quares

    Uw professioneel vastgoed in deskundige handen Quares (Quality Real Estate Services) heeft als onafhankelijke...

  • Cebeo

    Cebeo

    Cebeo is gespecialiseerd in de distributie van elektrotechnisch materiaal, technische diensten en oplossingen...

  • E-Technics

    E-Technics

    Wim Schrijvers is sinds 2006 de drijvende kracht achter E-Technics, gespecialiseerd in groene energie voor...

  • Group Beyers logo

    Group Beyers

    Duidelijke signalisatie voor meer veiligheid in je bedrijf Een duidelijke signalisatie is...

  • Maintenance Partners Belgium

    Industrie Dit internationaal bedrijf is gespecialiseerd is in het onderhoud, de herstelling en de revisie van...

  • CardioService

    Een AED toestel voor bedrijven huren? CardioService begeleidt je van A tot Z Een AED...

  • CWS Hygiene

    CWS staat voor ‘Clean, Well, Safe’. Dit bedrijf zorgt voor een gezonde en veilige werkomgeving die bedrijven aan hun...

  • Valipac

    Valipac

    Een duurzame partner voor de recyclage van je bedrijfsverpakkingen Valipac werd in 1997 op...

  • Care

    Care

    Duurzame onderhoudsdiensten voor een schoon en productief bedrijf Care is op de Belgische markt een topspeler...

  • BLOK Security

    Veiligheid en onderhoud voor bedrijven Draadloze toegangscontrole is niet de toekomst, het is meer dan...

  • Spider Security

    ‘Niets ontsnapt aan onze aandacht’, dat is de leuze van security specialist Spider Security in Schoten. Als...

  • Group-f

    Totaalservice voor poets- en onderhoudswerk Group-f biedt een totaalservice voor al uw poets- en...

  • Entiris - Werk op uw maat

    Entiris

    Entiris is een maatwerkbedrijf met 1800 werknemers in de provincies Vlaams-Brabant en Antwerpen en met...

  • Miko Coffee Service

    Miko Coffee Service

    (H)eerlijke koffie in je bedrijf De geschiedenis van Miko gaat terug tot in 1801. Als ervaren Belgische...

  • Antargaz

    Antargaz is Belgisch marktleider in de verdeling van propaan en butaan in gasflessen en propaan in gastanks....

  • Fronnt

    FRONNT. Jouw partner in de energietransitie. 15 FRONNTrunners bieden complementaire multitechnieken aan...

  • BTV

    Normec BTV

    Veilig werken met gekeurde en veilige installaties is essentieel voor elk bedrijf. Om de veiligheid in je bedrijf...

  • Crowne Plaza

    Crowne Plaza hotel Antwerpen is een ontmoetingsplaats waar zakelijke faciliteiten en stijlvolle...

  • Wasserij & Droogkuis De Ster

    Uw wasgoed altijd in goede handen Al 40 jaar maken horecazaken, hotels, feestzalen en overheden gebruik van de...

  • DG Real Estate

    Werner De Geyter startte zo’n kleine 10 jaar geleden het makelaarskantoor DG Retail , gespecialiseerd in de...

  • homepost logo

    Homepost

    Verhuur op lange termijn van inboedels, meubels en toestellen Wanneer een buitenlandse werknemer...

  • Logo van Oreon Properties

    Oreon Properties

    Oreon Properties is uw expert voor de (ver)huur, de (ver)koop van bedrijfsvastgoed . We helpen u met het aanbieden...

  • LED me help YOU

    LED me help YOU is specialist in LED oplossingen voor relighting en relamping. Wij werken voor een breed pallet van...

  • Solution Group

    We specialize in making you visible Solution vertaalt creatieve ideeën naar technisch haalbare concepten....

  • Pandava

    Pandava nv is een Belgische specialist in papier, kantoor- en schoolbenodigdheden. Met 3 winkels in de noordrand van...

  • Group-f Cleaning & Facility

    Group-f biedt een totaalservice in de schoonmaak, van professionele schoonmaak voor je bedrijf, tot een poetshulp...

  • OCB

    Keuringen en controles OCB is een controleorganisme voor al uw huishoudelijke en industriële keuringen. Naast...

  • VINCI Facilities

    VINCI Facilities

    ‘Taking Care’ van je bedrijfsgebouwen, eindgebruikers én het milieu VINCI Facilities is wereldwijd een...

  • Bebat

    Bebat geeft al meer dan 25 jaar gebruikte batterijen een nieuw leven, door ze in te zamelen, te sorteren en te...

  • Helexia Flanders

    Winst voor je bedrijf en voor de planeet dankzij efficiënt energiebeheer. Helexia is een Frans bedrijf...