Facility

Kris Cloots nieuwe voorzitter van ABSU

Geplaatst: 11 juni 2025, 00:00:00 | Laatst bewerkt: 20 juni 2025, 16:22:23
“Ik wil de schoonmaaksector nog sterker en professioneler maken”

De Algemene Belgische Schoonmaak Unie (ABSU) heeft een nieuwe voorzitter. Tijdens de Algemene Vergadering op 4 juni 2025 werd Kris Cloots, CEO van ISS België, verkozen tot het nieuwe boegbeeld van de federatie. Hij volgt Yvan Fieremans op, die na maar liefst 29 jaar afscheid neemt als voorzitter.

Met zijn aanstelling krijgt de federatie een ervaren leider uit de facilitaire wereld aan het roer. Cloots staat sinds enkele jaren aan het hoofd van ISS België, marktleider in schoonmaak en facilitaire dienstverlening. Nu wil hij zijn kennis en netwerk inzetten om ook op sectorniveau het verschil te maken.

“Deze benoeming is een hele eer voor mij,” reageert Cloots. “Ik besef dat het geen eenvoudige opdracht wordt om een voorzitter met het palmares van Yvan Fieremans op te volgen. Maar ABSU kan op mij rekenen om de belangen te behartigen van alle schoonmaakbedrijven in dit land, klein en groot, en onze mooie sector verder professioneel uit te bouwen.”

Belangenbehartiger voor 186 bedrijven en 40.000 medewerkers

ABSU is de erkende beroepsfederatie voor professionele en industriële schoonmaakbedrijven in België. De leden voeren schoonmaakactiviteiten uit in uiteenlopende professionele omgevingen: van kantoorgebouwen en publieke ruimtes tot openbaar vervoer en industriële installaties.

Met 186 aangesloten bedrijven vertegenwoordigt ABSU maar liefst 72% van de Belgische schoonmaaksector. Samen zijn deze bedrijven goed voor meer dan 40.000 werknemers. De federatie speelt een belangrijke rol in het overleg met de overheid, sociale partners en andere stakeholders en zet zich in voor een professionele, duurzame en toekomstgerichte sector.


Klemtoon op professionalisering en imago

Met Cloots aan het hoofd wil ABSU de sector niet alleen verder professionaliseren, maar ook de maatschappelijke waarde van schoonmaak versterken. De coronaperiode maakte het belang van hygiëne en netheid nog eens extra zichtbaar, en de sector wil dat momentum gebruiken om zijn imago blijvend te verbeteren.

Kris Cloots: “Schoonmaak is essentieel voor gezondheid, comfort en veiligheid op de werkvloer en in de publieke ruimte. Die maatschappelijke rol willen we blijven benadrukken. Tegelijk moeten we werk blijven maken van innovatie, opleiding en kwalitatieve tewerkstelling, zodat onze sector aantrekkelijk blijft voor zowel medewerkers als klanten.”

ABSU kondigt aan de komende maanden werk te maken van een vernieuwde strategische visie, met bijzondere aandacht voor duurzaamheid, digitalisering en instroom van talent. Daarbij zal de nieuwe voorzitter een centrale rol spelen.

Einde van een tijdperk

De federatie bedankt afscheidnemend voorzitter Yvan Fieremans voor zijn uitzonderlijke staat van dienst. Gedurende bijna drie decennia leidde hij ABSU doorheen grote veranderingen in de sector, waaronder technologische vernieuwingen, gewijzigde arbeidswetgeving en de groeiende aandacht voor kwaliteit en duurzaamheid.

Met Kris Cloots krijgt de federatie een opvolger die die lijn wil doortrekken, met oog voor de uitdagingen én de kansen die de sector de komende jaren wachten.

Meer facility

Experts in facility

Bedrijven in facility

  • Meraki Beyond Design & Build

    Meraki

    Kantoren die echt het verschil maken Het Belgische bedrijf MERAKI profileert zich in de...

  • Fronnt

    FRONNT. Jouw partner in de energietransitie. 15 FRONNTrunners bieden complementaire multitechnieken aan...

  • Wasserij & Droogkuis De Ster

    Uw wasgoed altijd in goede handen Al 40 jaar maken horecazaken, hotels, feestzalen en overheden gebruik van de...

  • Van der Valk Hotel Gent

    Het Van der Valk Hotel Gent – open sinds april 2021 - bevindt zich op 10 minuten van het prachtige stadscentrum van...

  • Crowne Plaza

    Crowne Plaza hotel Antwerpen is een ontmoetingsplaats waar zakelijke faciliteiten en stijlvolle...

  • Solution Group

    We specialize in making you visible Solution vertaalt creatieve ideeën naar technisch haalbare concepten....

  • Antargaz

    Antargaz is Belgisch marktleider in de verdeling van propaan en butaan in gasflessen en propaan in gastanks....

  • Group-f Cleaning & Facility

    Group-f biedt een totaalservice in de schoonmaak, van professionele schoonmaak voor je bedrijf, tot een poetshulp...

  • Group Beyers logo

    Group Beyers

    Duidelijke signalisatie voor meer veiligheid in je bedrijf Een duidelijke signalisatie is...