Energiecoach helpt energie te besparen
Een energiecoach van technologiefederatie Agoria bezoekt Vlaamse kmo’s om hen in drie stappen te helpen met hun energiebesparing. Het gaat om een pilootproject dat loopt tot augustus 2019 en waarin de Vlaamse overheid 150.000 euro investeert.
Het volledige traject omvat drie stappen. Eerst analyseert de energiecoach ter plaatse de belangrijkste energiekosten en levert op basis van zijn bevindingen een voorstel van besparingsplan af. Daarna volgt de uitwerking van de gekozen maatregelen. Tot slot adviseert de coach waar nodig om de vlotte installatie van de energiebesparende investeringen te garanderen. Als deze laatste in aanmerking komen voor premies of subsidies, begeleidt de coach bij de aanvraag daarvan.
Mikken op terugverdieneffect
In het begeleidingstraject ligt de klemtoon op energiebesparende investeringen met groot terugverdieneffect, die bovendien geen onrealistisch hoge of moeilijke investeringen vergen voor de gemiddelde kmo. Het betreft in het bijzonder de technieken metering-monitoring, opsporing nullast, relighting, HVAC regeling, optimalisatie persluchtinstallatie en mogelijkheid tot installatie van PV.
Verlaging energiefactuur
Vlaams minister van Energie Bart Tommelein: "De energiebeleidsovereenkomst met Agoria is al het derde contract dat de Vlaamse overheid sluit met een hele sector. Dankzij Vlaamse ondersteuning kan Agoria een coach aanstellen die een aantal bedrijven in de sector screent op mogelijke energiebesparingen en hen begeleidt bij de uitvoering van energie-efficiënte maatregelen. Voor de bedrijven zelf levert dat een behoorlijke verlaging van de energiefactuur op. De Vlaamse overheid zet zo een stapje vooruit in het behalen van de energiedoelstellingen."
Arn Borstlap
Redactie-coördinator
Meer facility
-
-
Facility
Recht op reparatie elektronica
-
-
-
Experts in facility
-
Peter Nuiten Algemeen Directeur
-
Steven Claes Zaakvoerder
-
Patrick Van Pée CEO Thiry Paints
-
-
Ariane Peeters Bedrijfsklussen
Bedrijven in facility
-
Fronnt
FRONNT. Jouw partner in de energietransitie. 15 FRONNTrunners bieden complementaire multitechnieken aan...
-
Helexia Flanders
Winst voor je bedrijf en voor de planeet dankzij efficiënt energiebeheer. Helexia is een Frans bedrijf...
-
CWS Hygiene
CWS staat voor ‘Clean, Well, Safe’. Dit bedrijf zorgt voor een gezonde en veilige werkomgeving die bedrijven aan hun...
-
Crowne Plaza
Crowne Plaza hotel Antwerpen is een ontmoetingsplaats waar zakelijke faciliteiten en stijlvolle...
-
-
Spider Security
‘Niets ontsnapt aan onze aandacht’, dat is de leuze van security specialist Spider Security in Schoten. Als...
-
Kinnarps BeLux
Ruimtes waarin mensen openbloeien Kinnarps is fabrikant van ergonomisch kantoormeubelen...
-
-
Normec BTV
Veilig werken met gekeurde en veilige installaties is essentieel voor elk bedrijf. Om de veiligheid in je bedrijf...
-
Antargaz
Antargaz is Belgisch marktleider in de verdeling van propaan en butaan in gasflessen en propaan in gastanks....
-
DG Real Estate
Werner De Geyter startte zo’n kleine 10 jaar geleden het makelaarskantoor DG Retail , gespecialiseerd in de...
-
E-Technics
Wim Schrijvers is sinds 2006 de drijvende kracht achter E-Technics, gespecialiseerd in groene energie voor...
-
OCB
Keuringen en controles OCB is een controleorganisme voor al uw huishoudelijke en industriële keuringen. Naast...
-
Group Beyers
Duidelijke signalisatie voor meer veiligheid in je bedrijf Een duidelijke signalisatie is...
-
Entiris
Entiris is een maatwerkbedrijf met 1800 werknemers in de provincies Vlaams-Brabant en Antwerpen en met...
-
Solution Group
We specialize in making you visible Solution vertaalt creatieve ideeën naar technisch haalbare concepten....
-
Oreon Properties
Oreon Properties is uw expert voor de (ver)huur, de (ver)koop van bedrijfsvastgoed . We helpen u met het aanbieden...
-
Group-f
Totaalservice voor poets- en onderhoudswerk Group-f biedt een totaalservice voor al uw poets- en...
-
Pandava
Pandava nv is een Belgische specialist in papier, kantoor- en schoolbenodigdheden. Met 3 winkels in de noordrand van...
-
VINCI Facilities
‘Taking Care’ van je bedrijfsgebouwen, eindgebruikers én het milieu VINCI Facilities is wereldwijd een...
-
Quares
Uw professioneel vastgoed in deskundige handen Quares (Quality Real Estate Services) heeft als onafhankelijke...
-
Maintenance Partners Belgium
Industrie Dit internationaal bedrijf is gespecialiseerd is in het onderhoud, de herstelling en de revisie van...
-
Care
Duurzame onderhoudsdiensten voor een schoon en productief bedrijf Care is op de Belgische markt een topspeler...
-
Wilkhahn
Wilkhahn daagt al meer dan een halve eeuw de slogan 'design made in Germany'. Globaal erkend als de producent van...
-
Wasserij & Droogkuis De Ster
Uw wasgoed altijd in goede handen Al 40 jaar maken horecazaken, hotels, feestzalen en overheden gebruik van de...
-
Koppen.be
Praktische metalen constructies op maat van je bedrijf Koppen.be is een familiale bvba die is opgericht in...
-
Group-f Cleaning & Facility
Group-f biedt een totaalservice in de schoonmaak, van professionele schoonmaak voor je bedrijf, tot een poetshulp...
-
Cityservice
Attent op schoon, attent op tevredenheid Cityservice is een schoonmaakbedrijf dat actief is bij...
-
LED me help YOU
LED me help YOU is specialist in LED oplossingen voor relighting en relamping. Wij werken voor een breed pallet van...
-
Meraki
Kantoren die echt het verschil maken Het Belgische bedrijf MERAKI profileert zich in de...
-
Miko Coffee Service
(H)eerlijke koffie in je bedrijf De geschiedenis van Miko gaat terug tot in 1801. Als ervaren Belgische...
-
Salenko
Salenko, makelaars in bedrijfsvastgoed Zoekt u een geschikt bedrijfspand, kantoorgebouw of kantoorruimte?...
-
Training Center
Opleidingscentrum Training Center specialiseert zich in veiligheidsopleidingen. Als ‘member of OCB’ kunnen onze...
-
Cebeo
Cebeo is gespecialiseerd in de distributie van elektrotechnisch materiaal, technische diensten en oplossingen...
-
Bebat
Bebat geeft al meer dan 25 jaar gebruikte batterijen een nieuw leven, door ze in te zamelen, te sorteren en te...
-
-
Lindner WTC Hotel & City Lounge Antwerp
Zakelijk topadres in het hart van Antwerpen Lindner WTC Hotel & City Lounge Antwerp is een modern...
-
-
Van der Valk Hotel Gent
Het Van der Valk Hotel Gent – open sinds april 2021 - bevindt zich op 10 minuten van het prachtige stadscentrum van...
-
-
Homepost
Verhuur op lange termijn van inboedels, meubels en toestellen Wanneer een buitenlandse werknemer...
-
BLOK Security
Veiligheid en onderhoud voor bedrijven Draadloze toegangscontrole is niet de toekomst, het is meer dan...
-
Valipac
Een duurzame partner voor de recyclage van je bedrijfsverpakkingen Valipac werd in 1997 op...
-
CardioService
Een AED toestel voor bedrijven huren? CardioService begeleidt je van A tot Z Een AED...