Nieuwe lesgever veiligheidsopleidingen voor hefwerktuigen bij Training Center
Veiligheidsopleidingen die stevig verankerd zijn in de praktijk en lesgevers die driekwart van hun tijd keuringen uitvoeren: dat is de sterkte van opleidingscentrum OCB Training Center. Deze combinatie kon ook Siegfried Tiebos overtuigen om naast keurder ook als lesgever aan de slag te gaan. “Ik ben gebeten om te weten en ga dus steeds op zoek naar mogelijkheden om bij te leren. Dat ik mijn kennis nu ook kan doorgeven aan onze cursisten vind ik een grote meerwaarde voor mezelf en voor hen.”
Van keuringen tot veiligheidsopleidingen
Siegfried Tiebos begon 6 jaar geleden als keurder bij keuringsorganisme OCB. Sinds een viertal jaar geeft hij interne opleidingen aan collega’s. Een paar maanden geleden kreeg hij de kans om bij ‘Member of OCB’, Training Center aan de slag te gaan als lesgever hefwerktuigen.
“Ik heb die kans met beide handen gegrepen”, vertelt Siegfried. “In onze job is het belangrijk om steeds op de hoogte te blijven van nieuwe regelgevingen en toestellen. Degelijke veiligheidsopleidingen bieden dan ook een grote meerwaarde voor professionals in onze sector. Dat ik nu zelf die meerwaarde kan bieden, vind ik een heel fijne uitdaging.”
Regionale uitbreiding van veiligheidsopleidingen
Het takenpakket van Siegfried gaat echter nog veel verder. Bij Training Center kreeg hij de verantwoordelijkheid om het aanbod aan veiligheidsopleidingen verder te professionaliseren en uit te bouwen in verschillende regio’s.
“We krijgen vandaag heel wat aanvragen binnen zonder daarvoor veel te investeren in reclame. In de toekomst zullen we wél meer promotie voeren dus moeten we vandaag al anticiperen op een stijgende vraag.
Daarom werken we aan een nieuwe aanpak rond de geografische uitbreiding van ons aanbod en een systeem om de kwaliteit ervan de controleren. We zullen een nieuwe planning en werkwijze implementeren die gebouwd is rond regionale verankering zodat onze lesgevers in hun eigen regio kunnen werken en nog dichterbij onze klanten zullen staan.”
Combinatie van theorie en veel praktijk
Vandaag is Siegfried Tiebos keurder én lesgever van hefwerktuigen. Volgens hem maakt Training Center het verschil met die doorgedreven combinatie van theorie en praktijk in alle veiligheidsopleidingen.
“Een groot deel van mijn tijd keur ik kranen, hoogwerkers en alle materialen die daarbij komen kijken zoals kettingen. Die dagelijkse praktijkervaringen vertalen wij rechtstreeks naar onze lessen. Zo kunnen we de cursisten voortdurend actuele zaken, foto’s en filmpjes tonen uit de praktijk. De mensen die bij ons opleidingen volgen, hebben vaak heel concrete, praktische vragen. Die kun je alleen beantwoorden als je ook nog dagelijks in de praktijk staat.
Zo konden we onlangs nog iemand helpen die al 15 jaar met een vorklift reed en ons wees op een knopje waarvan hij na al die jaren nog niet wist waarvoor het diende. Omdat wij zelf perfect weten hoe zo’n toestel werkt, wisten we daar meteen het antwoord op. In dat geval ging het om een knopje waarmee je automatisch de mast van de lift loodrecht kan zetten, zodat je dat niet op gevoel moet doen. Dit kan misschien heel evident lijken, maar als je alleen veiligheidsopleidingen geeft vanuit het boekje kan je die man nooit helpen.”
Benieuwd naar het aanbod aan veiligheidsopleidingen van OCB Training Center in jouw regio? Op deze kalender vind je een overzicht van ons volledige aanbod aan open opleidingen. Voor opleidingen op jouw werkvloer, maak je rechtstreeks een afspraak bij de lesgever.
Heb je nog vragen? Stel ze meteen via onderstaand invulformulier.
Lees ook:
De troeven van Training Center volgens Luc Chabot
Digitale facility opleidingen van Training Center: kwaliteit op jouw maat
Meer facility
-
-
Facility
Recht op reparatie elektronica
-
-
-
Experts in facility
-
Peter Nuiten Algemeen Directeur
-
Steven Claes Zaakvoerder
-
Patrick Van Pée CEO Thiry Paints
-
-
Ariane Peeters Bedrijfsklussen
Bedrijven in facility
-
Cityservice
Attent op schoon, attent op tevredenheid Cityservice is een schoonmaakbedrijf dat actief is bij...
-
Meraki
Kantoren die echt het verschil maken Het Belgische bedrijf MERAKI profileert zich in de...
-
OCB
Keuringen en controles OCB is een controleorganisme voor al uw huishoudelijke en industriële keuringen. Naast...
-
Normec BTV
Veilig werken met gekeurde en veilige installaties is essentieel voor elk bedrijf. Om de veiligheid in je bedrijf...
-
Cebeo
Cebeo is gespecialiseerd in de distributie van elektrotechnisch materiaal, technische diensten en oplossingen...
-
CardioService
Een AED toestel voor bedrijven huren? CardioService begeleidt je van A tot Z Een AED...
-
Miko Coffee Service
(H)eerlijke koffie in je bedrijf De geschiedenis van Miko gaat terug tot in 1801. Als ervaren Belgische...
-
E-Technics
Wim Schrijvers is sinds 2006 de drijvende kracht achter E-Technics, gespecialiseerd in groene energie voor...
-
Group-f Cleaning & Facility
Group-f biedt een totaalservice in de schoonmaak, van professionele schoonmaak voor je bedrijf, tot een poetshulp...
-
Wilkhahn
Wilkhahn daagt al meer dan een halve eeuw de slogan 'design made in Germany'. Globaal erkend als de producent van...
-
-
DG Real Estate
Werner De Geyter startte zo’n kleine 10 jaar geleden het makelaarskantoor DG Retail , gespecialiseerd in de...
-
Bebat
Bebat geeft al meer dan 25 jaar gebruikte batterijen een nieuw leven, door ze in te zamelen, te sorteren en te...
-
Wasserij & Droogkuis De Ster
Uw wasgoed altijd in goede handen Al 40 jaar maken horecazaken, hotels, feestzalen en overheden gebruik van de...
-
Quares
Uw professioneel vastgoed in deskundige handen Quares (Quality Real Estate Services) heeft als onafhankelijke...
-
Kinnarps BeLux
Ruimtes waarin mensen openbloeien Kinnarps is fabrikant van ergonomisch kantoormeubelen...
-
Antargaz
Antargaz is Belgisch marktleider in de verdeling van propaan en butaan in gasflessen en propaan in gastanks....
-
Group-f
Totaalservice voor poets- en onderhoudswerk Group-f biedt een totaalservice voor al uw poets- en...
-
Lindner WTC Hotel & City Lounge Antwerp
Zakelijk topadres in het hart van Antwerpen Lindner WTC Hotel & City Lounge Antwerp is een modern...
-
Crowne Plaza
Crowne Plaza hotel Antwerpen is een ontmoetingsplaats waar zakelijke faciliteiten en stijlvolle...
-
VINCI Facilities
‘Taking Care’ van je bedrijfsgebouwen, eindgebruikers én het milieu VINCI Facilities is wereldwijd een...
-
Entiris
Entiris is een maatwerkbedrijf met 1800 werknemers in de provincies Vlaams-Brabant en Antwerpen en met...
-
Group Beyers
Duidelijke signalisatie voor meer veiligheid in je bedrijf Een duidelijke signalisatie is...