Kris Cloots nieuwe voorzitter van ABSU

- 11-06-2025
- Facility
“Ik wil de schoonmaaksector nog sterker en professioneler maken”
De Algemene Belgische Schoonmaak Unie (ABSU) heeft een nieuwe voorzitter. Tijdens de Algemene Vergadering op 4 juni 2025 werd Kris Cloots, CEO van ISS België, verkozen tot het nieuwe boegbeeld van de federatie. Hij volgt Yvan Fieremans op, die na maar liefst 29 jaar afscheid neemt als voorzitter.
Met zijn aanstelling krijgt de federatie een ervaren leider uit de facilitaire wereld aan het roer. Cloots staat sinds enkele jaren aan het hoofd van ISS België, marktleider in schoonmaak en facilitaire dienstverlening. Nu wil hij zijn kennis en netwerk inzetten om ook op sectorniveau het verschil te maken.
“Deze benoeming is een hele eer voor mij,” reageert Cloots. “Ik besef dat het geen eenvoudige opdracht wordt om een voorzitter met het palmares van Yvan Fieremans op te volgen. Maar ABSU kan op mij rekenen om de belangen te behartigen van alle schoonmaakbedrijven in dit land, klein en groot, en onze mooie sector verder professioneel uit te bouwen.”
Belangenbehartiger voor 186 bedrijven en 40.000 medewerkers
ABSU is de erkende beroepsfederatie voor professionele en industriële schoonmaakbedrijven in België. De leden voeren schoonmaakactiviteiten uit in uiteenlopende professionele omgevingen: van kantoorgebouwen en publieke ruimtes tot openbaar vervoer en industriële installaties.
Met 186 aangesloten bedrijven vertegenwoordigt ABSU maar liefst 72% van de Belgische schoonmaaksector. Samen zijn deze bedrijven goed voor meer dan 40.000 werknemers. De federatie speelt een belangrijke rol in het overleg met de overheid, sociale partners en andere stakeholders en zet zich in voor een professionele, duurzame en toekomstgerichte sector.

Klemtoon op professionalisering en imago
Met Cloots aan het hoofd wil ABSU de sector niet alleen verder professionaliseren, maar ook de maatschappelijke waarde van schoonmaak versterken. De coronaperiode maakte het belang van hygiëne en netheid nog eens extra zichtbaar, en de sector wil dat momentum gebruiken om zijn imago blijvend te verbeteren.
Kris Cloots: “Schoonmaak is essentieel voor gezondheid, comfort en veiligheid op de werkvloer en in de publieke ruimte. Die maatschappelijke rol willen we blijven benadrukken. Tegelijk moeten we werk blijven maken van innovatie, opleiding en kwalitatieve tewerkstelling, zodat onze sector aantrekkelijk blijft voor zowel medewerkers als klanten.”
ABSU kondigt aan de komende maanden werk te maken van een vernieuwde strategische visie, met bijzondere aandacht voor duurzaamheid, digitalisering en instroom van talent. Daarbij zal de nieuwe voorzitter een centrale rol spelen.
Einde van een tijdperk
De federatie bedankt afscheidnemend voorzitter Yvan Fieremans voor zijn uitzonderlijke staat van dienst. Gedurende bijna drie decennia leidde hij ABSU doorheen grote veranderingen in de sector, waaronder technologische vernieuwingen, gewijzigde arbeidswetgeving en de groeiende aandacht voor kwaliteit en duurzaamheid.
Met Kris Cloots krijgt de federatie een opvolger die die lijn wil doortrekken, met oog voor de uitdagingen én de kansen die de sector de komende jaren wachten.
Stel een vraag
aan een specialist
Heeft u vragen? Wij helpen u graag verder.
Ook interessant
- Facility
One-stop shop voor duurzaam wonen
Duurzaam wonen wordt de norm, als het die niet al is. Ben je dus bezig met nieuwbouw of een renovatie dan is dit het moment om daarop in te spelen.
- Facility
- Facility
De Gruyter Kantoortechnologie combineert persoonlijke service met...
Een vertrouwde naam maakt zijn comeback in een nieuwe vorm: met meer dan 25 jaar ervaring in de sector lanceert Anthony De Gruyter zijn eigen onderneming: De Gruyter Kantoortech...